Fethiye'de 6 bin 167 yerleşik yabancı yaşıyor

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplanan İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıda yerleşik yaşayan yabancılar ve Suriyeli sığınmacılar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

PAYLAŞ

Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Muğla ve Fethiye Göç İdaresi yetkilileri ile daire amirlerinin katıldığı toplantıda; Fethiye’de 6 bin 167 yerleşik yabancı ve bin 635 Suriyeli sığınmacının yer aldığı bildirildi. Toplantıda konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Göç hareketlerinin olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu bağlamda emniyet kuvvetleri ile toplantılar yapıyoruz ve gerekli tedbirleri alıyoruz. Özellikle yasa dışı göç konusu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. 184 kişilik düzensiz göç olayının yakalanmasının ardından Fethiye’de yasadışı göç olayı yaşanmadı. Üstün bir gayret gösteriliyor. Göç anlamında ülke olarak ciddi bir sıkıntımız var” şeklinde ifadeler kullandı. 

Açıklamasını sürdüren Kaymakam Şahiner, “Fethiye’de en son bilgilere göre, rakamlar değişmiş olabilir; çoğunluğu İngilizlerden oluşan 6 bin 167 yerleşik yabancı bulunuyor. 12 ay ilçemizde ikamet ediyorlar. FETAV öncülüğünde Yaşam İçin Yarış etkinliğini düzenlediler ve kanser hastalarının tedavisi için 100 bin TL’yi aşkın bağış topladılar. Yerleşik yabancılarımız ile ilgili bir sıkıntı yok. 158 bin nüfuslu Fethiye’de rakamlar değişiklik gösterebilir bin 635 Suriyeli bulunuyor. Bunlar da yasal olup Karaçulha Mahallesi’nde ikamet ediyorlar. Sosyal Yardımlaşma ve Müftülüğümüz aracılığı ile onların da sorunlarını çözüme kavuşturduk” dedi. 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN