Fethiye ve Seydikemer'in yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu 

Fethiye'nin Üzümlü ve İncirköy mahalleleri ile Seydikemer'in Sarıyer Mahallesine yıllar sonra kar tanecikleri düştü. Fethiye ve Seydikemer'de etkili olan sağanak yağmur ve sert rüzgar yüksek bölgeler de etkisini kar yağışına bıraktı.

PAYLAŞ

Fethiye ve Seydikemer’in yüksek kesimlerinde kar yağışı hakim oldu. Sarıyer, Üzümlü, İncirköy mahallerine yıllar sonra kar yağması vatandaşları sevindirdi. Vatandaşlar kar oynamak için yüksek kesimlere akın etti. Bol bol hatıra fotoğraf çektirip, kartopu oynayan vatandaşlar eğlenceli vakit geçirdiler. Kışın geç gelmesine rağmen kar yağışının etkili olduğunu söyleyen vatandaşlar, bu durumdan çok memnun olduklarını ifade etti. Sarıyer Üzümlü ve İncirköy Mahallelerinde yıllar önce bu kadar kar yağdığını söyleyen mahalle sakinleri, “Kış geç geldi ama etkili geldi” dediler. Sarıyer Mahallesine ailecek kar oynamaya gelen Adem Tanır, “Uzun yıllardan sonra ilk defa buralara bu kadar kar yağdığını gördüm. Bizlerde Seydikemer’den kar oynamaya geldik. Karın tadını çıkarıyoruz. Bu kış hiç buralara kar yağacağını tahmin edemezdik” diye konuştu. 
Hatice Sare Tanır ise, “Çok güzel bir yer. Uzun zamandır kar yağdığını görmemiştim. Seydikemer’de yaşadığım için kar göremiyorum. O yüzden karın tadını çıkarmaya geldik. İlk defa bu kadar yakında kar yağdığını gördüm. Çok heyecanlıyım” ifadelerini kullandı. (FATİH DERELİ)
.
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN