Fethiye ve Seydikemer'de altın madalya coşkusu yaşanıyor

Fethiyeli milli güreşçimiz 27 yaşındaki Süleyman Atlı, Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası 57 kilo finalinde Rus sporcu Nachyn Mongush'u mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu. Şampiyon güreşçinin Fethiye'de yaşayan ailesi, büyük bir mutluluk ve gurur yaşadıklarını dile getirdiler

PAYLAŞ

Avrupa Şampiyonu güreşçi Süleyman Atlı’nın, Fethiye’nin Tuzla Mahallesi’nde yaşayan babası Ziya Atlı ve annesi Zeliha Atlı, altın madalya karşılaşmasını büyük bir heyecan ile takip ettiklerini belirttiler. Komşularının müsabakadan sonra balkonlarına Türk Bayrakları astığını dile getiren baba Ziya Atlı, kazanılan altın madalyanın ülkemizin genelinde büyük bir sevinçle karşılandığını ifade ettiler. Milli güreşçi Süleyman Atlı, 92 gün sonra Tokyo’da yapılacak olan olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek.    

Geçtiğimiz yıl dünya şampiyonluğunu kazanan milli güreşçimiz Süleyman Atlı, Avrupa şampiyonluğunun ardından olimpiyatlarda da altın madalya kazanmayı hedefliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şampiyon güreşçiyi telefonla aradı ve tebrik etti. Süleyman Atlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşmasında, “Geçen yıl dünya şampiyonu olmuştum. Şimdi hedefim olimpiyatlar. Olimpiyatlarda da madalyanın rengi aynı olacak” şeklinde konuştu. 

Süleyman Atlı’nın babası Ziya Atlı yaptığı açıklamada, “Süleyman’ın altın madalya müsabakasını izlerken çok heyecanlandık. Salgın nedeniyle zor günlerden geçiyoruz. Kazanılan bu altın madalya ve İstiklal Marşımızın okunması ülkemize ve halkımıza büyük moral oldu. Destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Süleyman’ın en büyük özelliği salto hareketi… Rus lobisi bu tür şampiyonalarda ön plana çıkıyor. Buna rağmen kazandık. Mutlu ve gururluyuz. 92 gün sonra olimpiyatlar var. Daha önce olimpiyatlar için vize almıştı. İnşallah olimpiyatlarda da bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı söyleteceğiz” ifadelerini kullandı. 

Açıklamasını sürdüren Ziya Atlı, “Tuzla Mahallesi’ne 3-4 ay önce taşındık. Altın madalya karşılaşmasında komşularımızda bizimle aynı heyecanı ve sevinci yaşadılar. Hepsi balkonlarına Türk Bayrakları astı. Desteklerini esirgemeyen Salih Eroğlu, federasyon yöneticilerimize, antrenörlerimize, diğer yetkililere ve halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.   

Süleyman Atlı’nın annesi Zeliha Atlı da “Süleyman’ın karşılaşmalarını izleyemiyorum. Adeta kalbim duracak gibi oluyor. Süleyman’ın maçları başladığı zaman odayı terk ediyorum. Tekrarını izliyordum. Fakat bu kez altın madalya maçını izledim. Çok kötü oldum, neredeyse hastanelik olacaktım. Oğlum kazandığı için çok mutluyum. Süleyman 12-13 yaşından bu yana güreşiyor. Umarım olimpiyatlardan da en iyi dereceye dönecektir. Komşularımızın hepsi tebrik etti. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Salih Eroğlu ve ailesine ayrıca destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 
 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN