Fethiye şivesi fenomenleri bir milyon izlendi

Fethiye'de Kuaför işletmesi sahibi Onur Aykurt ve çalışanı Emre Çürük boş zamanlarında Fethiye Ağzı ile konuşmalarını video çekerek sosyal medya hesaplarında paylaştı. Vatandaşların dikkatini çeken ve güldüren konuşmaları milyonlarca kişi izledi. İzleyenleri hem gülümsetti hem de eskilere götürdü.  

PAYLAŞ

Fethiye’de Kuaförlük yapan Onur Aykurt ve Emre Çürük boş zamanlarında Fethiye Ağzı ile konuşmalarını video çekerek sosyal medya hesaplarında paylaştı. Vatandaşların dikkatini çeken ve güldüren konuşmaları milyonlarca kişi izledi. Türkçe kelimelerin Fethiye Ağzındaki karşılığını söyleyerek eğlenceli bir video hazırlayan ikili, videonun sosyal medyada büyük ses getirmesinden dolayı ara ara Fethiye Şivesi videoları çekerek fenomen olma yolunda ilerliyor. İkilinin konuşmalarında; Selam- Voyn, Ne yapıyorsun-Nişleyon, Buraya gel- Boreell, Şunu verir misin?- Hendeni ver akan, Elektriği kapat- Ceyranı gere, Duş almak- yüün gel gibi Muğla ve Fethiye bölgesine has sözcükler yer alıyor. Fethiye şivesi fenomenleri boş vakitlerinde video çekmeye devam edeceklerini belirtti. 

Kuaför Onur İşletme Sahibi Onur Aykurt, “Sosyal medyada bir örneği vardı. Bizde yapalım dedik. Babalarımız, dedelerimiz böyle konuşurdu. Halende köyümüz yaşlıları bu şiveyle konuşuyor.  Bizde arkadaşım Emre Çürük ile Fethiye Şivesiyle konuşarak video çekmeye başladık. Bu kadar beğenileceğini ve izleneceğini tahmin etmemiştik. Eğlencesine çekmiştik. Bir milyon üzerinde izlenmeye ulaştık. Sokakta tanıyanlar oluyor. Videoyu çeken siz misiniz? Diye soruyorlar. İşimizden boşluk buldukça videoları çekmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Kuaför Onur Çalışanı Emre Çürük ise, “Boş zamanlarımızda Fethiye Şivesi videoları çekmeye başladık. Fethiye şivesini yaşatmak istedik. Bu kadar izleneceğini hiç tahmin etmiyorduk. Bizde şaşırdık. Gittiğim yerlerde tanıyanlar oluyor. Sonuçta bir milyon kişi izlemiş. Tepkilerden memnunuz. Videoları çekmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (ONUR ÇADIR)

https://youtu.be/8FTCzXQd5Y0


 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN