'FETHİYE KARAVAN TURİZMİ İÇİN UYGUN BİR BÖLGE'

Bölgemizde karavan turizminin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılırken, Fethiye'de karavancılar tarafından tercih edilen önemli tatil merkezleri arasında yer alıyor. Karavanı ile Fethiye'ye gelen 54 yaşındaki Cihan Sevinç, 'Fethiye çok geniş alana sahip ve karavan turizmi için uygun bir bölge… Gerekli şartlar yerine getirilirsen burada karavan turizmi patlama bile yapabilir' dedi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; 
Fethiye’de sahil bandı yanındaki boş alanda konuşlanan karavancılar, hem denizin hem doğanın tadını çıkarırken; bir yandan da izole olma fırsatı elde ediyorlar. Muğla’da turizmin canlandırılmasına yönelik çalışmalar yapılırken, bölgemizin karavan turizmi için önemli bir nokta olduğu vurgulanıyor. Geniş bir alana sahip olan Fethiye’nin, eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri ile bu alanda da önemli bir noktaya ulaşılabileceği ifade edildi. Konaklama tesisleri ve otellerin, Kovid-19 salgınının beraberinde getirdiği gerekliliklerden dolayı tercih edilme oranlarının düştüğü belirtilirken; karavan turizminin ekonomiye can suyu olabileceği vurgulandı. 

Fethiye’de karavanda yaşayan Cihan Sevinç, “4 yıldır tam zamanlı bu çekme karavanda yaşıyorum. Bir evde yaşayamıyorum tek rahat ettiğim yer karavan. Fethiye çok geniş alana sahip ve karavan turizmi için uygun bir bölge… Gerekli şartlar yerine getirilirsen burada karavan turizmi patlama bile yapabilir. Bulunduğumuz alana belediyenin müsaade etmesi bile bir nimet. Bu olay için kendilerine teşekkür ediyorum. Daha fazlası olursa, çok daha güzel olur. Özel sektöre baktığımız zaman karavan parklarının fiyatları, otelleri bile aşmış durumda. Biraz daha makul fiyatlarla bu iş düzenlenmiş olsa hem çevre hem de karavancılar açısından daha keyifli olur. Doğayla iç içe olmayı seçtiğim için karavandayım. Bu anlayışa sahip olan kişiler de çevreye zarar veremez” diye konuştu. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN