FETHİYE JU JİTSU SPORUNUN MERKEZİ OLACAK

Fethiye bir kez daha ev sahipliği yaptı Ülke genelinden 49 sporcu katıldı Türkiye Ju Jitsu Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Antrenörlük, Hakemlik Siyah Kuşak Dan Terfi ve Diploma Denklik Semineri'ne bir kez daha Fethiye ev sahipliği yaptı. Çeşitli illerden gelen 49 sporcunun katılımıyla düzenlenen organizasyon, Doğan Budokan Spor Kulübü Salonu'nda gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Ülke çapında yapılan ve 2 gün süren etkinliğe Muğla, Mersin, İstanbul, Konya, Isparta, Bursa, Ankara ve Zonguldak’tan sporcuların katıldığı belirtildi. Sporcular antrenörlük, hakemlik, kuşak terfi ve diğer branşlara denklik konusunda bilgiler edindiler. Türkiye Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas, Federasyon Genel Koordinatörü Seyit Mehmet Hallaç,  Federasyon Muğla İl Temsilcisi İlker Özlüyurdakul ve diğer görevlilerin yer aldığı seminer programı sonunda, sporculara sertifikaları takdim edildi. Türkiye Ju Jitsu Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Antrenörlük, Hakemlik; Siyah Kuşak Dan Terfi ve Diploma Denklik Semineri’ne antrenör ve hakem belgesine sahip olanların ya da üst düzey sporcuların katıldığı kaydedildi. Öte yandan organizasyona destek olan firma yöneticileri ve diğer ilgililere teşekkür plaketi takdim edildi.

Türkiye Ju Jitsu Federasyonu Muğla İl Temsilcisi İlker Özlüyurdakul yaptığı açıklamada, “Antrenörlük, Hakemlik; Siyah Kuşak Dan Terfi ve Diploma Denklik Semineri programını Fethiye’de gerçekleştirdik. Fethiye’de düzenlemiş olduğumuz ikinci seminer. Muğla bölgesi ve ülke genelinde sporcularımız ile antrenörlerimizi geliştirmeye daha çok önem veriyoruz. Amacımız kaliteli ve eğitimli sporcuları, Türk spor camiasına kazandırmak. Çalışmalarımız bu yönde” dedi.

Organizasyona ev sahipliği yapan Doğan Budokan Spor Kulübü Başkanı Süleyman Doğan, “Ju Jitsu Federasyonumuzun, üçüncü kez bir organizasyonuna ev sahipliği yapıyoruz. Fethiye’nin bu tür sporlara ilgi duyması bizleri mutlu ediyor. Bu fırsatı bize tanıdığı için federasyon başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Federasyon Genel Koordinatörü Seyit Mehmet Hallaç açıklamasında, “Federasyonumuz 10 yıldan bu yana aktif olarak hizmet vermektedir. Birçok uluslararası organizasyona katıldık. 170 ülkede icra edilen bir spor dalıdır. Fethiye’de daha önce bir Türkiye şampiyonası, iki kez de seminer düzenledik” ifadelerini kullandı.

Federasyon Başkanı Hulisi Elmas, “Federasyon olarak 10. yılımızda, Fethiye’de önemli bir organizasyona imza atıyoruz. Bu yıl pandemi tüm spor dallarını olumsuz etkiledi. 4 ay faaliyetlerimize ara verdik. Ağustos ayından itibaren antrenör, hakem ve sporcu gelişimini tamamlamak için farklı illerde seminerler düzenledik” şeklinde konuştu.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN