Fethiye Halk Eğitimin gece kursları da yoğun

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu gece kurslarına da ilgi oldukça yoğun. Fethiye'de çeşitli kamu kuruluşlarında çalışanların yanı sıra emekliler ve öğrenciler hobilerini geliştirebilmek için Halk Eğitim Merkezinin gece kurslarını da tercih ediyor. Kursiyerler kursların büyük faydasını gördüklerini belirtip, 'Burada harika işler çıkardığımıza inanıyoruz' dediler.

PAYLAŞ

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu gece kursları da oldukça yoğun geçiyor. Halk Eğitim Merkezinde halk oyunlarından, bendir, tezhipten yabancı dil kurslarına kadar gece açılan kurslara Fethiye’de yaşayan emekli vatandaşlar ile kamu kuruluşlarında çalışanlarda ilgi gösteriyor. Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu yetkilileri gece ve hafta sonu kurslarına katılımın yoğun olduğunu belirtip hemen her hafta sonunda da kursların devam ettiğini ifade ettiler.
Tezhip öğretmeni Nur Tokmakoğlu ‘Çok çeşitli kurslarımız var. Bu kurslar içerisinde ben burada tezhip dersi veriyorum. Buradaki ilk dönemim. Arkadaşları da gördüğünüz gibi çok feyizler. Burada gördüğünüz örnekleri şu anda burada çalışıyoruz. İnşallah Fethiye’mize sergimize güzel işler çıkarırız’ dedi.
Müzik öğretmeni Pınar Vezireli de ‘2 senedir Halk Eğitim merkezinde bağlama, halk müziği koro dersleri var. Bu senede ilk defa bendir dersine başlıyoruz. İki ayrı grubumuz var. Müziğin ana temeli ritimdir ve bizde ritim ile başlıyoruz. Arkadaşlarım ritim duyusunu geliştirmeye çalışıyoruz. Ana usuller, ritimler, müziğin temel bilgileri ile ilgili çalışıyoruz. Bendir çok ilginç ve değişik bir alet bilmeyen arkadaşlar için. Şu an tutuş pozisyonları sonra da parçalara türkülere eşlik edeceğiz’ dedi. 
Kursiyerlerde kursların harika geçtiğini belirtip 'Arkadaşlık ve ritim duygularımız gelişiyor. Sosyal alanda çevre edinme imkanı buluyoruz’ ifadelerini kullandılar.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN