Fethiye Girişinde Korona Önlemi

Korona virüs denetimi Fethiye'de de kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Fethiye-Seydikemer İlçeleri girişinde yapılan kontrollere Fethiye Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği, Jandarma Trafik ve sağlık ekipleri katılıyor. Sabah erken saatlerde başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden korona önlemlerinde sürücülerin ateşleri ölçülüp, bir başka kentten gelen sürücülerin kayıt sistemleri alınıyor. 65 yaş üstü vatandaşların araçlarda olup olmadığı da kontrol edilirken, ekip yetkilileri korona virüs önlemlerini anlatıp, sürücüler ve yolcuların mümkün mertebe evlerinde kalmalarını da öneriyor. Kontroller sırasında GBT sorgulaması özel cihazlar ile yapılırken, bazı aranan şahısların da yakalandığı öğrenildi.

PAYLAŞ

Fethiye, Seydikemer-Antalya karayolu üzerinde Çırpı mevkiinde Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri ile jandarma ve sağlık ekipleri giriş ve çıkışlarda korona virüs önlemleri kapsamında ayrıntılı bir uygulama gerçekleştirdi. Araçlarıyla giriş yapanların tek tek ateşleri sağlık ekipleri tarafından ölçülürken, bir başka kentten gelenlerin adres bilgileri ve telefonları kayıt altına alındı. Sağlık ekibi tarafından sürücülere korona virüs önlemleri anlatılırken, jandarma ve trafik ekipleri de mecburi olmadıkça evden çıkılmamasını Sağlık ve İçişleri Bakanlıklarının açıkladığı korona önlemlerine uyulması gerektiğini söylediler. Fethiye giriş ve çıkışında yapılan yol kontrollerinde, korona virüs denetimi nedeniyle yolda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla kentin giriş ve çıkışına kurulan denetim noktalarında polis, jandarma ve sağlık ekiplerinin yolcu ve sürücülerin ateşini ölçerek, vatandaşların kimlik bilgilerini alarak güvenlik kontrolünü hemen her gün yapacağı öğrenildi. Özellikle dolmuş ve araçlarda 65 yaş üstü vatandaşların olup olmadığı, araç içinde sosyal mesafe kuralının uygulanıp uygulanmadığı da kontrol edilip vatandaşlar ve sürücüler bu konuda da uyarıldı. Bazı görevliler sürücülere alınan önlemler ile ilgili broşürler de dağıtırken, GBT sorgulamalarında çeşitli nedenlerle aranan şahıslar da yakalandı.
Korona tedbirleri nedeniyle kontrolden geçen sürücüler, bu kontrollerin çok faydalı olduğunu belirterek; ‘’Bazı mecburiyetlerimiz nedeniyle trafiğe çıktık. Bakanlıkların açıkladığı önlemleri alıyoruz. Herkesin bu önlemlere uymalarını istiyoruz. Evde kalmalarını öneriyoruz’’ şeklinde konuştular.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN