Fethiye'de tekne turlarına talep azaldı

Eylül ayının sonunda günübirlik teknelerde beklenen yoğunluk yaşanmadı. Havaların sıcak olması ve İngiliz turistlerin ülkemize gelme ümidi ile sezonun uzamasını bekleyen günübirlik teknecilerden bazıları tura çıkarken, bazıları da müşteri sayılarının az olması nedeni ile tura çıkmadı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Fethiye kordon boyunda çok sayıda günübirlik teknenin tura çıkmadığı gözlenirken, tekneciler Eylül ayının son günlerinde sezonun yavaş yavaş bittiğini belirttiler. Bazı günübirlik teknelerin, müşterileri mağdur etmemek adına turlara çıktığı öğrenildi. Eylül ayında denize açılan yerli ve yabancı turistler eşsiz güzellikteki koyların keyfini çıkarırken, hem denize girip yüzüyor hem de eğleniyorlar. Günübirlik Teken Turu İşletmecisi Gülten Meles Taban “Geçen seneye göre sezonumuz daha iyi ama Eylül ayında düşüş oldu” dedi. 
“EYLÜL AYINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI”
Günübirlik Teken Turu İşletmecisi Gülten Meles Taban “Geçen seneye göre sezonumuz daha iyi ama Eylül ayında düşüş oldu. Eylül ayında genelde yarı kapasite gitmeye başladı. Yine de buna şükür Allah bereket versin” dedi. 
“İNGİLİZ TURİSTLER BEKLENTİMİZİ KARŞILAMIYOR”
İşletmeci Gülten Meles Taban, “Ne yazık ki İngiliz turistler bizim beklentimizi karşılamadı. Tahmin ettiğimiz kadar etrafta İngiliz’de göremiyoruz. Zaten bize de İngiliz müşteri gelmedi” diye konuştu. 
“MÜŞTERİMİZ YOK”
Günübirlik Teken Turu İşletmecisi Gülten Meles Taban “Geçen seneye göre, sezon daha geç kapanabilir. Zaten geçen seneden daha iyi bir sezon geçirdik. Eylül ayından itibaren okulların açılması ile kişi sayıları düştü. Bugün tura çıkamadık. Çünkü müşterimiz yok. Birçok teknelerde de durumlar aynı. Geçen sene Eylül ayı daha iyiydi” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN