Fethiye'de tekne turlarına ilgi devam ediyor

Eylül ayı sonunda olmamıza rağmen Fethiye kordon boyundan çok sayıda günübirlik teknenin hareket ettiği ve turlarda yoğunluğun devam ettiği gözlendi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Denize açılan yerli ve yabancı turistler eşsiz güzellikteki koyların keyfini çıkarırken; hem denize girip yüzüyorlar hem de eğleniyorlar. Koronavirüs salgını nedeniyle turizm sezonu geç açılırken, günübirlik turlara katılanların sayısının her geçen gün arttığı kaydedildi.  

İNGİLİZLERİN GELMESİ SEZONU UZATTI
Acente Sahibi Sinan Harputlu yaptığı açıklamada, “Tatil döneminin başlangıç zamanlarında pandemi nedeniyle işlerimiz durgundu. Rus, İngiliz, Çinli, Alman, Ukraynalı ve yerli turistler tatile gelemedi. Yerli turistler ile yaptığımız yarı kapasiteli turları sıkı pandemi önlemleri içinde gerçekleştirdik. 1 Temmuz’dan itibaren hem yerli turistlerin akın etmesi hem de pandemi önlemlerinin gevşetilmesiyle sektör canlandı. 15 Temmuz itibariyle seyahat uyarısının kalkması sonucunda yabancı turist girişi başladı. 1 Ağustos’tan bu yana tur yoğunluğu hat safhaya ulaştı. Özellikle İngiliz turistlerin gelmesiyle sezon uzadı. Böyle devam ederse Ekim ayı sonuna kadar tekne turlarımız yoğun bir şekil de sürecek” ifadelerini kullandı.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN