Fethiye'de site merdivenlerine gökkuşağı renkleri

Fethiye'deki Petek Sitesi'nde gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlere site yönetim tarafından '19 Mayıs Gençlik Yolu' adı verildi.

PAYLAŞ

Patlangıç Mahallesi'ndeki Petek Sitesi yönetim 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda site içinde bulunan merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle site sakinlerinin evlerinde daha fazla vakit geçirmesini fırsat bilen yönetim merdivenlere '19 Mayıs Gençlik Yolu' adı verdi. Yapılan çalışmanın site sakinleri ve misafirler tarafından büyük beğeniyle karşılandığını anlatan Petek Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Terzi "Bu yıl dünya ve ülkemizde etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid -19) pandemisinden dolayı özel günlerde etkinlik yapamadık. Bizlerde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda ne yapabiliriz diye düşündük. Sitede bulunan merdivenleri gökkuşağı renkleriyle renklendirmek istedik. Bu yolada 19 Mayıs Gençlik Yolu adını verdik” dedi. 
Petek Sitesi Yönetim Kurulu Üyesi Hayrullah Kılıç ise "Kurtuluş Savaşı'nın başı olan 19 Mayıs 1919’dur. Bu savaşta nasıl Laz, Alevi, Kürt, Çerkezi, Türk bir arada savaştıysa bizlerde böyle bütün özgürlükleri renkleri bir araya getirerek, bir çalışma yaptık. Bütün vatandaşları buraya gelip görmelerini isteriz." diye konuştu.
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN