Fethiye de Sessizliğe Büründü

Koronavirüs nedeniyle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Fethiye’nin tüm cadde ve sokakları sessizliğe büründü.

Fethiye de Sessizliğe Büründü
Güncel
Koronavirüs nedeniyle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Fethiye’nin tüm cadde ve sokakları sessizliğe büründü.

Haber Editörü: Erdoğan Karagöz

Turizmin gözbebeği Fethiye’nin dünyaca ünlü sahilleri, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlama sonrası bomboş kaldı. İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirlerine en çok uyan yerlerden biri de Fethiye oldu. İlçede halkın büyük bir çoğunluğu sokağa çıkmazken sokağa çıkma kısıtlamasında Ölüdeniz ve Çalış sahilleriyle tüm cadde ve sokaklar sokak hayvanlarına kaldı. Sahillerin yanı sıra cadde ve sokaklar bomboş haliyle hayalet bir kenti andırdı. Cadde ve sokakların belli noktalarında emniyet görevlileri nöbet tutarken ekmek, su ve tüp dağıtımı yapan araçlar dışında hiçbir araç yoktu. 
MOTOSİKLETE İKİ KİŞİ BİNDİLER, CEZAYI YEDİLER
Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından cezai işlem uygulandı. Sosyal mesafe kurallarına aykırı şekilde ve maskesiz aynı motosiklete binen iki kişi polisten kaçamadı. Yunus ekipleriyle asayiş bürosu ekipleri ehliyetsiz olan sürücü ile yanındaki bayana cezai işlem uygularken motosiklet de bağlandı. Fethiye’nin değişik noktalarında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan vatandaşların da para cezalarına çarptırıldığı öğrenildi.
SANAYİ ÇARŞISI DA SESSİZDİ
Fethiye’de hemen her gün yüzlerce aracın geçtiği sanayi çarşısında da büyük bir sessizlik hakimdi. Sanayi çarşısında tüm dükkanların kepenkleri kapalı tutulurken çevrede sadece sokak hayvanlarıyla görevli araçlar vardı. Gazete dağıtıcılarıyla ekmek araçları “Görevlerimizin başındayız, Fethiye evde kalsın” ifadelerini kullandılar. 
65 YAŞ ÜSTÜ DERTLİ
65 yaş üstü vatandaşlar da evlerinde sıkıldıklarını kaydederlerken sadece markete ve çöp atmaya gidebildiğini söyledi. 
GİRİŞ ÇIKIŞ YASAKLARI UZATILDI
Öte yandan İçişleri Bakanlığı 31 ile yönelik giriş çıkış kısıtlamasının yarın kabine toplantısında yeniden değerlendirilmek üzere pazartesi saat 00:00’a kadar uzatıldığını açıkladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “ 15 günlük periyodlarla uzatılan 31 ilimizdeki şehir giriş çıkış kısıtlaması tedbirlerinin kapsamı pazartesi günü toplanacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında yeniden değerlendirilmek üzere 04 Mayıs Pazartesi günü saat 24:00’e kadar uzatıldı” ifadeleri kullanıldı.
 
 

Son Güncelleme: 03 Mayıs 2020 17:17

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN