Fethiye'de ormanlık alanda 54 kaçak göçmen yakalandı

Bir ihbarı değerlendiren Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasa dışı yollarla yurtdışına kaçmak isteyen düzensiz göçmenlere operasyon düzenledi. 53'ü Pakistan, biri Faslı 54 kaçak göçmen Karagözler Mahallesi Tersane Mevkii'nde ormanlık alanda yakalandıktan sonra gözaltına alınıp Gazi Ortaokulu Halı Sahası'na getirdiler.

PAYLAŞ

Fethiye’de 54 kaçak göçmen jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Yasa dışı yollarla Yunanistan’a gitmek için tekne aradıkları tahmin edilen düzensiz göçmen, işlemlerinin tamamlanması için Gazi Ortaokulu Halısahası’nda gözaltında tutuluyor. Tamamı erkek olan göçmenlerin yasa dışı yollarla Fethiye’den, Yunanistan’a geçmeye çalıştığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Karagözler Mahallesi Tersane Mevkii’nde ormanlık alanda kalabalık bir grup olduğunu gören vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine giden Jandarma ekipleri ormanlık alanda yaptığı aramada 53’ü Pakistan, biri Fas uyruklu düzensiz göçmenleri kıskıvrak yakaladı.

Jandarma tarafından dağlık alanda toplanan düzensiz göçmenler daha sonra işlemler yapılmak üzere Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildiği bildirildi. Halı sahada gözaltında tutulan göçmenlerin, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ederken; bu işlemlerin tamamlanmasının ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne sevk edileceği ifade edildi.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN