FETHİYE'DE ÖĞRENCİLERİN SINIFLARI KURA İLE BELİRLENDİ

Bu yıl da ana sınıf ve ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin öğretmenleri ve şubeleri, okullarda çekilen kuralar ile belirlendi. 2020-2021 eğitim öğretim yılı için Muğla ve ilçelerinde aynı gün ve saatte yapılan kura çekimleri, velilerin nezaretinde, komisyonların denetimi ve okul müdürlerinin başkanlığında gerçekleşti. Böylece Fethiye'de, ana sınıf ve 1. Sınıflara başlayacak yaklaşık 3 bin öğrencinin şube ve öğretmenleri, 30 ayrı okulda çekilen kuralarla belirlenmiş oldu.

PAYLAŞ

Fethiye’de anasınıfı ve 1. Sınıfa başlayacak olan yaklaşık 3 bin öğrencinin şube ve öğretmenleri, çekilen kuralarla belli oldu. İlçedeki 30 ayrı ilkokulda aynı gün ve saatte gerçekleşen kura çekimleri, velilerin huzurunda yapıldı. Her okulda belirlenen komisyonların gözetimi ve okul müdürlerinin başkanlığında gerçekleşen kura çekimleri esnasında, velilerin oldukça heyecanlı olduğu görüldü. Pandemiden dolayı okul bahçelerinde sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak yapılan kura çekimleriyle ilgili olarak Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya “Herkesin gönlünde mutlaka değişik bir öğretmen yatıyor olabilir ama bizim bütün öğretmenlerimiz aynı hassasiyetle eğitim öğretime devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.
Başlayacak olan yeni eğitim öğretim döneminin herkes için hayırlı olmasını dileyen Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya “Çocuklarımız, velilerimiz, öğretmenlerimiz, heyecanlı. Bizler onlardan daha çok heyecanlıyız. Bir an önce okulları açmak, derslerimize başlamak, onlarla bir an önce buluşmak istiyoruz. Muğla genelinde ana sınıfları ve 1. Sınıflara başlayan öğrencilerimizin sınıf ve öğretmen belirlemeleri kura yöntemiyle ilimiz ve ilçemizde aynı saatte geçekleşiyor. Bugün itibariyle ilçemizde 30 ayrı okulumuzda okul öncesi, ana sınıfları ve 1. Sınıflarımıza kaydı yapılan öğrenime başlayacak olan yaklaşık 3 bin öğrencimizin kuraları, veli katılımı nezaretinde yine bizim komisyonlarımızın denetimi ve okul müdürlerimizin başkanlığında kontrollü bir şekilde gerçekleştirildi. Sonuçların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Herkesin gönlünde mutlaka değişik bir öğretmen yatıyor olabilir, tanıdığıdır, çocuğunun onda okumasını arzu ediyor olabilir ama bizim bütün öğretmenlerimiz aynı hassasiyetle eğitim öğretime devam ediyorlar. Çocuklarımıza aynı oranda yaklaşıyorlar. Bu anlamda da her bir öğretmenimizin çok değerli olduğunu, eğitim öğretime katkı sağlayacağını, ülkemiz ve Fethiyemiz için önemli olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızın ne demek olduğunu biliyoruz, onlar bize emanet. Biz onlara sahip çıkmak için gerekli çalışmayı, hassasiyeti, titizliği gösteriyoruz. Sonuç inşallah herkesin memnun olduğu bir sonuç olur. Daha adil ve eşit bir sistem olduğunu düşünüyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.
Veliler, heyecanlı olduklarını söyleyerek “Kurada tanıdığımız öğretmenlerin çıkmasını çok istiyoruz. Hayırlısı olsun” şeklinde konuştular. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Müge | 25 Ağustos 2020 21:56

    Hiç adil olduğunu düşünmüyorum,saçma sapan bir sistemmmm

BUNLARA DA BAKIN