Fethiye'de nakliye yoğunluğu

Yaz sezonu ve tayinlerinde başlamasıyla Fethiye'de nakliye alanında ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Türkiye'nin her bir yerine evden eve nakliyat işiyle uğraşan Pusatım Nakliyat Mehmet Orhan nakliye işiyle uğraşan herkesin denetlenmesi gerektiğini belirterek, 'Bizler vergimizi veriyoruz, kayıt altında işlerimizi yapıyoruz. Kaydı olmayan vatandaşlar fiyatı düşürüp iş yapmaya çalışıyorlar. Sadece bizim istediğimiz yetkililerden bu araçların kayıt altına alınmasıdır' dedi.

PAYLAŞ

FETHİYE’DE AŞIRI BİR YOĞUNLUK VAR
Tayinlerinde başlamasıyla nakliyenin yoğunlaştığına da değinen Pusatım Nakliyat Mehmet Orhan, “Fethiye’de nakliye konusunda aşırı bir yoğunluk var, yetiştiremiyoruz. Tayinler de başladığından beri aşırı yoğunluk var. Türkiye’nin her yerine gidiyoruz. Düzgün ekibimizle birlikte her türlü sökme, takma işini titizlikle yapıyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

DENETLEME YAPILSIN
Yasal olmayan yollarla nakliye taşımacılığı yapan yerlerin resmi kurumlar tarafından denetlenmesini istediğini belirten Orhan, “Fethiye’de şöyle bir sorun var. Kaydı olmayan bir vatandaş, örneğin herhangi bir araç alıp da kaydı olmayan ve piyasayı bozan vatandaşların denetimi maalesef yok. Kayıtsız olan arkadaşların kayıt altına alınmasını istiyoruz. Bizler vergimizi veriyoruz, kayıt altında işlerimizi yapıyoruz. Kaydı olmayan vatandaşlar fiyatı düşürüp iş yapmaya çalışıyorlar. Sadece bizim istediğimiz yetkililerden bu araçların kayıt altına alınmasıdır. Hem emniyet olarak, hem maliye olarak hem de Ticaret Odasında bulunması açısından bunu istiyoruz. Ortada bir mağduriyettik var. Bu işi yasal olarak yapmalarını rica ediyoruz. Biz bu konuda çok mağduruz. Yetkililerden bu konuda yardım talep ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Arzu Özlem Sipahi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN