Fethiye'de Kaymakam'dan sıkı denetleme

İçişleri Bakanlığı'nın, 81 İl Valiliğine gönderdiği 'Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri' genelgesi kapsamında, tüm Türkiye'de uygulanan Kovid-19 denetlemesi, Fethiye'de de Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında devam ediyor. Kaymakam Eyüp Fırat, 'hedefimiz Fethiye'de bilinçlenmeyi yüzde 100'e çıkarıp Muğla'yı maviye çevirmek' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Covid-19 tedbirlerinin uygulanması amacıyla gerçekleşen denetlemelere bir yenisi eklendi. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye’de halkın pandemiye karşı bilinçlenmesi için denetimleri sıklaştırdı. 
Fethiye’de Dispanser Caddesi’ndeki esnaflara yönelik yapılan denetlemeye Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Ahmet Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk ve diğer yetkililer katıldı. Kaymakam Eyüp Fırat, esnaflara hayırlı işler dileyip tedbirler konusunda uyarılarda bulunurken diğer yandan da polis ekipleri esnafların Covid-19 ile ilgili yaptıkları çalışmaları denetledi. Fethiye’de aynı anda değişik noktalarda da esnaflar denetlenip uyarılırken Vefa Grubu görevlileri tarafından maske dağıtımı da yapıldı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önündeki denetleme sırasında, yeni nikahlanan ve Fethiye yazısı önünde fotoğraf çektirmek isteyen bir çifte denk gelen Kaymakam Fırat, maske takmaları konusunda çiftleri uyardı. Ardından maske takan çiçeği burnunda çiftin ısrarlarına dayanamayan Kaymakam Fırat, birlikte fotoğraf çektirip hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulundu. 
Denetimlere katılan Fethiye Kaymakam Eyüp Fırat yaptığı açıklamada “Biz Fethiye olarak Muğla olarak sayın valimiz önderliğinde aslında sürekli denetimdeyiz. Artık sadece kamu görevlileri değil STK’ları da işin içine sokmuş durumdayız. Bütün dengeleriyle, Fethiye’nin dinamikleriyle sahadayız. Niyetimiz, sesimizin ulaşmadığı kimseyi bırakmamak, ikna edemediğimiz kimseyi bırakmamak. Aslında istediğimiz çok zor da değil, sosyal mesafe ve maske. Bunlara uymayan arkadaşlarımızı ikaz etmek, uyarmak, ısrar edene de istemesek de ceza yazmak. Bizim işimiz bu. Bu beraber yapılırsa anlam kazanacak bir mücadele. Bu mücadeleyi de beraber yapmaya gayret ediyoruz. Niyetimiz inşallah sayıları olabildiğince sıfırlamak” diye konuştu.

 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN