FETHİYE'DE İNTERNET KAFELERE COVİD-19 DENETLEMESİ

İç İşleri Bakanlığı (Covid-19) tedbirleri denetimi kapsamında Fethiye'de de sosyal mesafe ve maske denetimleri gerçekleştirildi. Genelge kapsamında şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçlarında internet kafe ve çay bahçelerine kadar iş yerlerini denetleyen polis ekipleri özellikle sosyal mesafe ve maske denetimleri yaparak bu iş yerlerinde alınan tedbirleri inceledi. Bir internet kafede 15 yaşından küçük çocukların bulunması nedeniyle tutanak düzenlendi. 

PAYLAŞ

İç İşleri Bakanlığı (Covid-19) tedbirleri denetimi kapsamında Fethiye’de de sosyal mesafe ve maske denetimleri gerçekleştirildi. Genelge kapsamında şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçlarında internet kafe ve çay bahçelerine kadar iş yerlerini denetleyen polis ekipleri özellikle sosyal mesafe ve maske denetimleri yaparak bu iş yerlerinde alınan tedbirleri inceledi. Bir internet kafede 15 yaşından küçük çocukların bulunması nedeniyle tutanak düzenlendi. 
Covid-19 tedbirlerinin Fethiye’de de uygulanıp uygulanmadığı polis ekipleri tarafından denetlendi. Fethiye’de İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bazı noktalarda ticari taksilerden dolmuşlara kadar maske ve sosyal mesafe denetlemesinde bulunurken çay bahçelerinden internet kafelerine kadar pek çok iş yerini de inceledi. İnternet kafelerde pandemiye karşı alınan önlemleri tek tek inceleyen ekipler, iş yerlerinin belgelerini de kontrol etti. İş yerlerinde bulunan müşterilerin GBT sorgulamaları da yapılırken bir iş yerinde velisi olmadan 15 yaş altı çocukların yer alması üzerine tutanak da tutuldu. Fethiye polisi ve bekçilerin katıldığı denetlemeler sırasında bazı iş yerlerinin eksik uygulamaları üzerine uyarılarda bulunuldu. Fethiye Dispanser Caddesi’nde sosyal mesafeye uymayan ve maske takmayan vatandaşlar da uyarıldı. 
Oyun salonu işletmeni Hasan Kebapçı “Bir yıl önce burayı devraldık. Dört aylık pandemi süreci uzun oldu bizim için, epey sıkıntılar yaşadık ama tedbirlerimizi alarak nihayet açtık. Bazı eksikliklerimiz var, onları da en yakın zamanda tamamlayacağız. Ben denetimi bekliyordum zaten, belki biraz geç kalındı ama olması gereken bir uygulama” diye konuştu.
Çay Bahçesi yetkilisi İsmail Yağlı ise “Bize verilen görev neyse onu her zaman için yapıyoruz. Kurallara uymaya devam ediyoruz. Denetlemeler bizler için iyi ve güzel. Maskesiz içeriye müşteri almıyoruz. Erken saatlerde işletmeyi açmıyorum” dedi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • golyat | 08 Temmuz 2020 21:27

    internetcafelerde yaş sınırı 12 dir AKŞAMDA 20/00 den sonra 15 yaş üstüdür....

BUNLARA DA BAKIN