Fethiye'de fidanlar kapış kapış

Milli Ağaçlandırma Bayramı nedeni ile Fethiye'de halka ücretsiz olarak 5 bin 300 adet fidan dağıtıldı. Maske ve sosyal mesafenin sık sık hatırlatılmasına rağmen, vatandaşlar fidan kapmak için adeta birbirleri ile yarıştılar. Uzun kuyrukların oluştuğu ücretsiz fidan dağıtımında sosyal mesafe hiçe sayıldı. Fethiye Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu, 'Yaklaşık 5 bin 300 adet fidan dağıttık. Vatandaşlarımız bu fidanları inşallah toprakla buluştururlar' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Milli Ağaçlandırma Bayramı nedeni ile Fethiye’de vatandaşlara ücretsiz olarak 5 bin 300 adet fidan dağıtıldı. Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nde bademden lavantaya, fıstık çamdan zakkuma kadar binlerce fidana ücretsiz sahip olmak isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Pandemi uyarılarına rağmen fidan almak için sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı etkinlikte vatandaşlar zeytin ve lavantaya büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 5 bin 300 adet fidan 1 saatte kapış kapış gitti. Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün de yer aldığı etkinlikte kadın-erkek, çoluk-çocuk hemen her fidandan almaya çalıştı. 

5 BİN 300 FİDAN DAĞITTIK
Fethiye Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu yaptığı açıklamada, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı dolayısıyla, Fethiyeli vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıtımı yapıyoruz. Yaklaşık 5 bin 300 fidan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu 5 bin 300 fidanın içersinde badem, zeytin, harup, fıstık çamı, ceviz, lavanta, biberiye ve zakkum gibi türler var. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. İnşallah fidanları da toprakla buluştururlarsa bizleri çok memnun ederler” ifadelerini kullandı. 

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ
Ücretsiz olarak dağıtılan fidanları bahçelerine dikmek istediklerini söyleyen vatandaşlar ise, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Herkese fidan dikmeyi tavsiye ederiz. Organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ederiz” diye konuştular. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN