FETHİYE'DE EYLÜL TURİSTLERİ

Fethiye ve Ölüdeniz'de yerli turistlerin çekilmesine rağmen Eylül ayı bereketli geçiyor. Fethiye ve Ölüdeniz plajlarında Eylül ayı turistleri güneşli ve güzel havanın tadını çıkarıyor. Ölüdeniz Belceğiz ve Kumburnu plajları pandemiye rağmen Eylül ayında da yoğun bir doluluk yaşıyor.

PAYLAŞ

Fethiye ve Ölüdeniz’de turizm sezonu bereketi Eylül ayında da hız kesmiyor. Fethiye ve Ölüdeniz plajları sere serpe güneşlenen turistlerle şenlenirken, özellikle yurtdışından gelen turistler plajları mesken tuttu. Geçtiğimiz günlerde yerli turistlerin yoğunluğu giderek azalırken; plajlar daha çok yabancı turistlere kaldı. Açık olan otellerde Ağustos ayındaki yüzde 90 olan doluluğun Eylül ayı sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Çoğunluğu İngiliz, Rus ve Ukrayna’dan olan turistler Ölüdeniz’in doğasına hayranlıklarını çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak da gösteriyorlar. 

Hava sıcaklığının 35-36 derece olduğu Fethiye’de deniz suyu sıcaklığı da 29 derece dolayında seyrediyor. Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı Plajı’nda bol bol denize girerek serinleyen turistler, Ölüdeniz lagününde kano ve deniz bisikletiyle dolaşıp tatilin tadını çıkarıyor. Babadağ’dan Ölüdeniz’e uçuş yapan yamaç paraşütleri plajdan muhteşem görsellik sunuyor. Yöredeki turistler günübirlik tur tekneleri ile Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Gemiler ve Soğuksu koylarını gezip; tatilin tadını çıkarıyor. 

.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN