Fethiye'de esnaf ziyaretlerinde bulundu

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun beraberinde İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye şehir merkezindeki esnafları ziyaret etti. Esnafların sorunlarını dinleyen Milletvekili Ergun, 'Ziyaretlerimizde şunu gördük, halkımız ilk olarak şükür ediyor. Bugün birçok dükkan siftah yapamıyor. Esnafımız çok zor durumda' dedi.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Fethiye programı kapsamında esnafları ziyaret eden İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, esnafların zor durumda olduğunu vurguladı. Ekonominin kötüye gittiğinin altını çizen Milletvekili Ergun, hükümetin küçük esnaflara yönelik tedbirler alması gerektiğini belirtti. 95. Sokak, Cumhuriyet Sokak ve çevresindeki dükkanları tek tek dolaşan Ergun, üzücü manzaralar ile karşılaştığını söyledi. 

EKONOMİ KÖTÜYE GİDİYOR
İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban yaptığı açıklamada, “Milletvekilimiz ile birlikte Fethiye’de esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Esnafımız şu anda çaresiz ve kimsesiz. 18 yıldır esnaf hükümeti her alanda destekliyor ama hükümet 180 gün esnafına sahip çıkamadı. Gezdiğimiz birçok dükkanda esnaf siftah yapamadığını söylüyor. İlçemiz gözde bir turizm merkezi ve bulunduğumuz yerler Fethiye’nin en işlek caddeleri. Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise büyük ölçülere sahip mağazalarda tek personel çalışıyor. Ekonominin kötüye gittiğini açıkça görebiliyoruz. Esnafa yakın olan, topluma yakın olur. Bizler elimizden geldiğince onların sorunlarını dinliyoruz. Düzen böyle gitmeyecek gibi görünüyor. Halk getirdiği gibi göndermesini de bilir. Bazı yerler pandemiden, bazı yerler de iş yapamadığı için kapalı durumda. Ülke bu zor günleri İyi Parti ile aşacaktır” dedi. 

ESNAF SİFTAH YAPAMIYOR 
İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun açıklamasında, “Ziyaretlerimizde şunu gördük, halkımız ilk olarak şükür ediyor. Bugün birçok dükkan siftah yapamıyor. Konuştuğumuz yerlerden sadece iki dükkan günlük siftahını yapabildiğini söyledi. Hep birlikte eski günlerimizi arıyoruz. Esnafımız çok zor durumda. Ekonomik kıskaç altında yer alıyorlar. Birçok işletme ayakta kalabilmek için personel sayısını azaltmış. Bir an önce zorda olan küçük esnafımıza yönelik hükümetin tedbir almasını bekliyoruz. Bizim teklifimizi hayata geçirirlerse esnaf ayakta kalır. Çok üzücü bir manzara ile karşılaştık. Çevrede insan ve dükkanlarda alışveriş yapan yok. Uzun yıllar siyaset yapıyorum. Müşteri olan dükkanlara girmezdim fakat bugün her dükkana girdim” diye konuştu. 
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN