Fethiye'de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Törenle Kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sadece çelenk sunma ve denize çelenk bırakma töreni ile gerçekleştirildi. Fethiye Kaymakamlık Meydanı Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma töreni, pandemi nedeniyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yapıldı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Çelenk törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Liman Başkan Vekili Alper Demirezen, Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan, Sahil Güvenlik 911 Bot Komutanı Emrah Korkmaz, Degak Tim Komutanı Abdullah Yeltirik’in yanı sıra denizciler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. 
Törenin ardından kordon boyundan Grand Barış isimli tekne ile ayrılan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Liman Başkan vekili Alper Demirezen, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan, Sahil Güvenlik 911 Bot Komutanı Emrah Korkmaz, Degak Tim Komutanı Abdullah Yeltirik ve denizciler, körfez turu yaparak, denize çelenk bıraktılar. 
KABOTAJ HAKLARIMIZI KAZANDIĞIMIZ GÜN
İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan, “1 Temmuz bütün denizcilerimizin özel bir günü. Kabotaj haklarımızı kazandığımız gün. Dolayısıyla bunu her yıl kutluyoruz. Pandemiden dolayı bu sene yarışmalarımız yok. Şehitlerimiz için çelengimizi bırakacağız. Kutlamalarımız çelenk bırakma ile sona erecek. İnşallah önümüzdeki yıl her yıl yaptığımız gibi kutlamalarımıza devam ederiz” dedi.  
MİLLETİMİZİN KABOTAJ BAYRAMI KUTLU OLSUN
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Milletimizin kabotaj bayramı kutlu olsun. Bu vesile ile kanını toprağa karıştıran tüm şehitlerimize ve gazilerimize saygılarımızı sunuyoruz. Başkanım ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte çelengimizi bıraktık. Pandemi sebebi ile bu yıl yapılan etkinlikler biraz daha kısıtlı gerçekleşti. İnşallah salgın belasından kurtulup, önümüzdeki bayramlarda çok daha güzel kutlamalar yaparız” diye konuştu. 
 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN