FETHİYE'DE DALIŞ MERKEZLERİ FAALİYETLERİNE KONTROLLÜ BAŞLADI

Fethiye'de korona virüsü salgını döneminde kapalı bulunan dalış merkezleri, normalleşme süreci ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nun (TSSF) aldığı önlemlerle yeniden su altı meraklılarını ağırlamaya başladı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TSSF’nin belirlediği dalış noktalarıyla su altı meraklılarının uğrak yerlerinden Fethiye’deki dalış merkezleri, uzun aradan sonra faal hale geldi. Merkezler, federasyonun aldığı önlemler doğrultusunda faaliyetlere yarı kapasiteyle başladı. Randevu sistemiyle öğrenci kabul eden merkezlere gelenlerin ilk olarak ateşleri ölçülüyor. Maske takma zorunluluğu getirilen merkezlerde, sosyal mesafe kurallarına dikkat ediliyor. Dalgıçlar, kendilerini dalış noktasına götüren botta 1,5 metre mesafeyle oturduğu kaydedildi. Dalış kıyafetleri, su altındaki eğitimin tamamlanmasının ardından dezenfeksiyon havuzlarında temizlendiği belirtildi. 

Elite Diving Center Dalış Eğitmeni Zafer Üyümez yaptığı açıklamada, “Dalış okulu olarak kişiye özel ekipmanlarımız bulunmaktadır. Bunlar numaralandırılır ve dalışın başından sonuna kadar bir kişi kullanır. Dalış öncesinde teknemiz ve tüm malzemelerimiz dezenfekte edilmektedir. Tekne içerisinde birçok bölgede dezenfektasyon noktalarımız var. Tüm personel maske takıyoruz ve sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Teknemizin kapasitesi toplam 75 kişi fakat biz 35 kişiyi geçmiyoruz. Dalış esnasında maps ve regülatör kullanıyoruz. İnsanlar bunların kullanımında tedirgin olabiliyor. Bu malzemeler zaten kullanılmadan önce dezenfekte ediliyor. Misafirlerimiz gönül rahatlığıyla dalışlarını yapabilirler” şeklinde ifadeler kullandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN