Fethiye'de ahırdan tarlaya organik gübre mesaisi başladı

Fethiye'de örtü altı bitki yetiştiriciliği yapan çiftçiler, üretim sezonunun bitmesiyle beraber, kış aylarında ahırlarda biriken organik gübreleri tarlalara dökmeye başladı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Fethiye’nin kırsal kesimlerinde örtü altı bitki yetiştiriciliği yapan çiftçiler, üretim sezonunun bitmesiyle beraber tarla mesaisi başladı. Kış aylarında ahırlarda biriken organik gübreleri toplayan çiftçiler, bunları el yordamıyla tarla ve bahçelere serpiyor. Ürünlerinin daha verimli olması için sezon hazırlıklarına başlayan çiftçiler, yaz aylarında yoğun bir mesai harcıyor. Karaçulha Çiftçi Birliği Başkanı Halil Daşar, “Gübre fiyatlarının çok pahalanmasının ardından çareyi organik gübrede bulduk” dedi.
ÇÖZÜM ORGANİK GÜBRE
Karaçulha Çiftçi Birliği Başkanı Halil Daşar, “Bugün seramızın hazırlığını yapıyoruz. Organik gübreyi arıkların içerisine döküyoruz. Gübreyi döktükten sonra arıkları kapatıyoruz. Malum gübre fiyatları çok arttı. Buna ne Ticaret Bakanımız ne Tarım Bakanımız dur demiyor. Bizde çözümü organik gübrede bulduk. Organik gübre nedir koyun gübresi, inek gübresi… Gübre çok pahalı organik gübreye geçin” ifadelerini kullandı. 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN