FETHİYE'DE 8 BİN 902 ÖĞRENCİ YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLADI

Fethiye'deki tüm okullarda pandemi sürecine yönelik koruyucu ve önleyici tüm tedbir ve güvenlik önlemleri alınarak 3 resmi anaokulu, 5 özel anaokulu, 27 resmi ilkokul, 6 özel ilkokul ve okul öncesi sınıflarda yüz yüze eğitim başladı. 5 bin 770'i okul öncesi, 3 bin 132'si birinci sınıf olmak üzere toplam 8 bin 902 öğrencimiz kademeli olarak yüz yüze eğitime güvenle başladı.

PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı. Korona virüsü salgını nedeniyle Mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1. sınıflar için açtı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos’ta başlatılmıştı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül’de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1. sınıflarda bir gün yüz yüze eğitim şeklinde olacağı ifade edildi. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile birlikte Gazi İlkokulu’ndaki öğrencileri ziyaret edip, hediyeler sundular. Okul Müdürü Bengü Büyükteke; Kaymakam Fırat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya’yı kapıda karşılayıp; alınan pandemi tedbirleri hakkında bilgiler verdi. Minik öğrencilere, öğretmenlere ve idarecilere başarılar dileyen Fırat ve Kaya, eğitim öğretim döneminin sorunsuz bir şekilde tamamlaması adına tüm tedbirlerin alındığını belirttiler. Alınan önlemler kapsamında dışarıda bekleyen veliler, heyecanlı olduklarını dile getirerek; salgın sürecinin bir an önce sona ermesini ve eğitimin yeniden normale dönmesini dilediler.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “Yaşadığımız süreci hepimiz yakından gözlemliyoruz. Bu manada eğitim öğretim yılı istediğimiz gibi başlamadı. Çocuklarımız belli kriterler doğrultusunda sınıflara alınıyorlar. Millet olarak, el birliği ile bu pandemiyi atlatacağımıza inanıyorum. Tüm dünyanın yaşadığı bir sorun. Maske takarak, sosyal mesafeye dikkat ederek ve hijyene özen göstererek bu süreci hep birlikte aşacağız. Bugün çocuklarımızla birlikte bir sevinç yaşadık. Kısıtlamaların olmadığı, çocukların özgürce oynadığı günleri görmeyi diliyoruz” dedi.

  
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN