Fethiye'de 311 Bin Kitap Okullara Gönderiliyor

Ücretsiz ders kitapları bu yıl da okullara dağıtılmaya başlandı. Fethiye ve Seydikemer ilçelerine dağıtılmak üzere gönderilen 311 bin 534 ders kitabı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gözetiminde hazırlanıp okullara sevk ediliyor.

PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2003-2004 eğitim öğretim yılından itibaren dağıtılan ücretsiz ders kitapları, 2020-2021 eğitim öğretim yılında da Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde okullara dağıtılmaya başlandı. 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle, 21 Eylül tarihinde de sınıflarda yüz yüze eğitimin başlanacağı 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğrencilere verilecek ücretsiz kitapların okullara dağıtımına start verildi. Fethiye’deki Çatalarık Ortaokulu binasında hazırlanıp Fethiye ve Seydikemer genelinde, yaklaşık 40 bin öğrenciye 311 bin 534 ücretsiz ders kitabı okullarına gönderiliyor. Fethiye’de resmi ve özel 104 okulun yanı sıra Seydikemer ilçesinde de resmi ve özel 65 okul için hazırlanan kitapları, eğitim ve öğretim başladığında öğrenciler sıralarında teslim alacaklar. Okul öncesinde lise dahil tüm ders kitaplarının hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi. 
KİTAPLAR OKULLARA GÖNDERİLİYOR
Fethiye İlçe Mili Eğitim Müdürü Faruk Kaya, konu hakkında yaptığı açıklamada; ''2003 yılından itibaren Mili Eğitim Bakanlığımız okullar açıldığı günden itibaren çocuklarımızın kitapları masaların üzerindeydi. Bu yılda aynı şekilde tüm Türkiye'de olduğu gibi Bakanlığımız ilçemize 311 Bin 534 ücretsiz ders kitabı gönderdi. Bu kitaplardan tamamının teslimi Fethiye ilçemizde bulunan resmi ve özel 104 okul ile Seydikemer ilçemizde bulunan resmi ve özel 65 okula dağıtılmaktadır” diye konuştu.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN