Fethiye'de 23 Nisan Çocuk Bayramına Buruk Kutlama

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yıldönümü, Fethiye Kaymakamlığı Atatürk Anıtı önünde korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenen bir törenle kutlandı. Törene sadece şiir okuyan iki öğrenci katılırken bayrak ve flama taşıyan öğrenci grubu da törende yoktu. Törenin ardından açıklamada bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca 'Ne yazık ki pandemi nedeniyle bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı buruk bir şekilde kutluyoruz' dedi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya da 'Geçen yıl 100. Yıl dolayısı ile coşkuyla kutlanmıştı. Meclisimizin açılışının 101. Yılını kutladık. Artık 2. Asra doğru ilerliyoruz' diye konuştu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Valilik kararıyla, pandemi nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kısıtlı sayıda katılımla gerçekleştirildi. Daha önce yayınlanan programda saat 10:30’da yapılması gereken tören, saat 09:00’a alınınca bundan haberdar olmayanlar törene katılamadı. Yenilenen Kaymakamlık binası bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı önünde ilk kez bir bayram töreni gerçekleştirildi. Törene Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve  az sayıda ilçe kurum müdürleri katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Atatürk Anıtına çelenk sunarken Fethiye Belediyesi Bando ekibi eşliğinde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız söylendi. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın günün anlam ve önemini belirten mesajı da tören sunucusu Muammer Şahin tarafından okundu. Gazi İlkokulu öğrencisi Ahmet Zafer Çamdibi ve Beril Çağlar, 23 Nisan şiirlerini coşkulu şekilde okudular. Tören, şarkı yarışmasında il ve ilçe birincisi olan Ölüdeniz Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 23 Nisan şarkısının dinletisiyle son buldu. Törenin ardından Belediye Bandosu, sevilen şarkıları da seslendirdi.
PANDEMİ BİTİNCE COŞKULU KUTLAYACAĞIZ
Tören sonrasında açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca şunları söyledi; “Pandemi kuralları çerçevesinde, çok coşkulu bir şekilde kutlayamıyoruz. Daha önceki yıllarda, Kumluova belediye başkanlığımız döneminde, farklı ülkelerden birçok çocuk getirip buradaki Türk öğrencilerimizle birlikte onların farklı kültürleriyle birlikte entegrasyonu ve kaynaşması açısından da çok farklı etkinlikler yapıyorduk. Yine Fethiye Belediye Başkanlığımız döneminde de farklı okullarla birlikte yurt dışından öğrenciler getirmiştik. Coşkulu bir şekilde bölgemizde 23 Nisanı kutlamıştık. Maalesef pandemiden ve kısıtlamalardan dolayı buruk bir şekilde bugün 23 Nisan etkinliklerine katıldık. Bölgemizde ve ulusumuzda yaşayan bütün öğrencilerimizin 23 Nisan şenliğini kutluyorum. Pandemi bittikten sonra yine onlarla birlikte çok güzel etkinliklerde buluşmak dileğiyle. Tekrar bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum, 23 Nisan şenliğinin kutlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
2. ASRA DOĞRU İLERLİYORUZ
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ise tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ederek “Geçen yıl 100. Yıl dolayısı ile coşkuyla kutlanmıştı. Meclisimizin açılışının 101. Yılını kutladık. Artık 2. Asra doğru ilerliyoruz. Geçen yılda olduğu gibi bu yılda okullarımızda uzaktan eğitim devam etmekte. Bizler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve meclisimizin kuruluşunu en ayrıntılı ve coşkulu şekilde kutlamaya devam ediyoruz. Bütün çocuklarımız evlerinde, balkonlarında ve bahçelerinde bayramı coşku ile kutluyor. Bizlerde çelenk sunma programımızı pandemi dolayısı ile kısıtlı şekilde icra ettik. Herhangi bir sorun yok. Çocuklarımız mutlu. İnşallah daha sağlıklı günlerde yan yana kutlamak nasip olur” dedi.


 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN