DEMOKRASİ NÖBETİ SABAHA KADAR SÜRDÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Fethiye'de Beşkaza Meydanı'nda toplanan vatandaşlar demokrasi nöbetini geç saatlere kadar sürdürdü. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasının 4. yıldönümünde yaptığı konuşmada 'Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu coğrafyada var olabilmenin, güçlü ve müreffeh olabilmenin temel şartı birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumaktır' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Bu yıl gerçekleşen programda korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında meydana gelen vatandaşların ateşleri ölçüldü. Alanda bulunan sandalyeler arasında sosyal mesafe kurallarına göre boşluk bırakıldı. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü görevlileri tarafından Türk Bayrağı dağıtıldı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısıyla Fethiye’de de demokrasi nöbeti tutuldu. Ellerinde Türk Bayraklarıyla Fethiye Beşkaza Meydanı’nda toplanan çok sayıda vatandaş, gece boyunca demokrasi nöbeti tuttu. Öte yandan Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla vatandaşlara lokma ve kar şerbeti ikram edildi.  

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, daire amirleri, STK başkan ve üyeleri ile vatandaşların katılığı tören saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.  

Fethiye Müftülüğü Vaizi Muhammet Raşit Korkmaz tarafından Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptı. Kaymakam Şahiner, “15 Temmuz gecesinde milletimiz tankların, uçakların ve helikopterlerin karşısına dikilerek; bu talihsiz ve menfur girişim akamete uğratılmıştır. Milletimizin bu cesaret ve iradesine sahip çıkma kararlılığı her takdirin üzerindedir. Aziz milletimiz bu duyarlılığı ile saygınlığına ve büyüklüğüne yakışır şekilde hareket ederek; tarihimizin gurur dolu sayfalarına bir yenisini eklemiştir. Burada milletimizin demokrasi zaferini kutlamak, kalpleri iman ve ülke sevgisi dolu olarak vatan, millet, bayrak, istiklal ve diğer tüm mukaddes değerler uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha yad etmek; kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz” dedi. 

Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Şahiner, “Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu coğrafyada var olabilmenin, güçlü ve müreffeh olabilmenin temel şartı; birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumaktır. 15 Temmuz gecesinde adeta ölümü göze alarak, sokaklar ve meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımızdan şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşanlar; isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Türk Milleti bin yıl önce Malazgirt’te hangi inanç ve kararlıkla Anadolu’nun kapılarını açmışsa; 15 Temmuz’da aynı duygularla darbecilerin karşısına dikilmiştir” diye konuştu. 

Şiirlerin de okunduğu gecede Fethiye Belediyesi Bando Ekibi, en sevilen kahramanlık marşlarını çaldı. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Sanatçıları Ali Tunç ve Aysun Karasaçlı, kahramanlık türkülerini seslendirdi. Fethiye Belediyesi Mehter Takımı’nın konserinin de yer aldığı gecede, 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylardan oluşan sinevizyon gösterisi de sunuldu. Fethiye Müftülüğü organizasyonu ile şehitlerimizin ruhu için dualar okundu. Gece saat 00.13’te Fethiye ve ülkemizdeki tüm camilerde aynı anda selalar okundu. 00.15’ten itibaren dönüşümlü olarak gerçekleştirilen demokrasi nöbeti, sabah namazından önce okunan sela ile tamamladı. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN