FETHİYE BELEDİYESİ YARDIM TIRI İZMİR İÇİN YOLA ÇIKTI

İzmir'de yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlar için hazırlanan yardım paketleri depremzedelere ulaştırılmak üzere Fethiye'den yola çıktı.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

İzmir'de meydana gelen deprem felaketinin ardından yurtta ve dünyada depremzedelere ulaşan destek yardımları tüm hızıyla devam ediyor.  Fethiye Belediyesi, Fethiye Kent Konseyi ve yardımseverlerin destekleriyle oluşturulan yardımlar depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yola çıktı. Fethiye Belediyesi yardım tırı depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için İzmir'e gönderildi. Bazı yardım paketlerinin üzerinde ‘Ayla Bebek ve Elif Bebek, geçmiş olsun İzmir, Fethiye’den selamlar’ yazması dikkatlerden kaçmadı.
Kuru gıda, kıyafet, çocuk maması, battaniye, çocuk bezi, kadın pedi, mendil, oyuncak, ısınma ve ilk yardım gereçleri gibi acil ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardımlar tıra yüklendi. Tırın önüne ‘Yanındayız İzmir’ yazılı pankart asılarak birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.
Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Halime Ok, “Fethiye Belediyesi, Kent Konseyi işbirliğinde Fethiye halkının destekleriyle İzmir’e yardım tırını gönderiyoruz. Fethiyeli gençler kendi aralarında organize oldular ve malzemeleri bize ulaştırdılar. FETAV’da toplanan ürünler bize ulaştı. 2 gün gibi kısa bir sürede Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde toplanan yardımlarımızı tırımıza yükledik. İnşallah iyi yerlere ulaşır ve güzel bir şekilde değerlendirilir” dedi.
Kent Konseyi Başkanı Gülbahar Edik Kayhan, “Güzel bir dayanışma ile kısa sürede yardım malzemelerimiz toplandı. Bu süreçte İzmir Kent konseyi ile görüşmeler içerisindeydik. Onlardan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. Yine irtibat halinde olacağız ve istekleri durumunda dayanışma içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN