Fethiye Belediyesi toplu iş sözleşmesini imzaladı

Fethiye Belediyesi ile Belediye – İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imzalandı. 236 kadrolu, 580 KHK'lı personeli kapsayan iş sözleşmesinde, en düşük KHK'lı işçi maaşı 3 bin 300 TL oldu.

PAYLAŞ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Belediye – İş Sendikası Şube Başkanı Ender Akbay, Belediye – İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Atilla Türkmen, İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Doğan ve sendika temsilcileri toplu iş sözleşme imza törenine katılım sağladılar. 
Karaca, “Belediyemiz ekonomik şartları elverdiği ölçüde zam yaptık”
236 kadrolu personelin günlük yevmiyesine toplam 21 TL ücret zammı yapıldı. 580 KHK’lı personel için ise yine toplam 21 TL ücret zammı verilmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Alim Karaca, “Özellikle pandemi döneminde personelimizin nasıl özveriyle çalıştığını gördüm. Belediyemiz ekonomik gücü elverdiği ölçüde emekçi arkadaşlarımıza zam yaptık.  Gönül isterdi ki, daha fazla verebilelim. Belediyemize ve tüm personelimize hayırlı olsun” dedi.
Belediye İş, “En düşük işçi maaşı 3 bin 300 TL oldu”
Belediye – İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Atilla Türkmen, “Şirketle yapmış olduğumuz sözleşmede en düşük işçi maaşı 3 bin 300 TL ayrıca ilave hediye, ikramiye alınmıştır. Kadrolu işçilerimiz için de belli bir oranda zam yapılmıştır. Başta Belediye Başkanımız Alim Karaca olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN