Fethiye Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Park Ve Bahçelere Mama Bırakıyor

Fethiye Belediyesi ekipleri corona virüsü nedeniyle boş kalan sokaklardaki hayvanların yiyecek sıkıntısı çekmemesi için besleme çalışmalarını artırdı. Fethiye'deki sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılayan kafelerin ve lokantaların salgın tehdidi dolayısıyla kapanması nedeniyle Fethiye Belediyesi ekipleri ve hayvanseverler ile birlikte mama dağıtımına başladılar.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye Belediyesi ekipleri corona virüsü nedeniyle boş kalan sokaklardaki hayvanların yiyecek sıkıntısı çekmemesi için besleme çalışmalarını artırdı. Fethiye’deki sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılayan kafelerin ve lokantaların salgın tehdidi dolayısıyla kapanması nedeniyle Fethiye Belediyesi ekipleri ve hayvanseverler ile birlikte mama dağıtımına başladılar.

Fethiye'deki yurttaşlar “evde kal” çağrılarına uyarak zorunlu haller dışında evden dışarı çıkmayınca, sokakta yaşayan hayvanların yemek bulmakta güçlük çekmesi, Fethiye Belediyesi'ni harekete geçirdi. Belediye ekipleri sokaklarda yaşayan sevimli dostların aç kalmaması için ilave tedbirler aldı.

SOKAKLAR BOŞ KALSA DA ONLAR AÇ KALMIYOR
Fethiye Belediyesi'ne bağlı ekipler her gün ilçe genelindeki farklı noktalara mama ve su bırakıyor. Belediye ekipleri özellikle sokak hayvanlarının yoğun oldukları bölgelerde yaşayan hayvanseverler ile koordineli olarak mama dağıtımı yapıyor. Talepte bulunulması halinde, hayvanseverler de bölgelerinde bulunan sokak hayvanlarının sayısına göre Belediyeden mama desteği alabiliyor.

Fethiye Belediyesi ekipleri ayrıca ilçenin pekçok noktasına kediler ve köpekler için Belediye marangozhanesinde yeni yapılan mama kaplarından bıraktı.

Fethiye Belediyesi ekipleri corona virüsü nedeniyle sokak hayvanlarının yiyecek sıkıntısı çekmemesi için ekstra besleme çalışmaları yaparken, bir yandan da sokaklarda denetim yaparak hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarını Belediye rehabilitasyon merkezinde muayene ve tedavi ediyor. 

DÜNYA SADECE BİZDEN İBARET DEĞİL
“Küresel salgın nedeniyle vatandaşların evlerine çekildiklerini, restoran ve kafeterya gibi işletmelerin de kapanmasıyla can dostların yiyecek bulmakta zorlandığını” belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “tüm insanlığın yaşadığı bu kriz sürecinde sokak hayvanlarının da sağlıklı kalmaları için azami gayret gösterdiklerini” ifade etti. Alim Karaca, “Fethiye’mizde yaşayan her canlı bizim için çok değerli. Belediye bünyesindeki Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ilçemizdeki gönüllüler ile beraber zor durumdaki sokak hayvanlarına destek olmaya çalışıyorlar. Mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak yalnızca gönüllük esasıyla Belediye çalışmalarına destek olan gerek Türk, gerekse yabancı tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Dünya sadece insanlardan ibaret değil. Biz sokak hayvanlarımız için de gönüllülerimizle birlikte sahadayız. Vatandaşlarımız evde kalmaya devam etsinler. Fakat bu zor günlerde imkanı olanlar, kapı önlerine bir kap su ve mama bırakmayı unutmasınlar. Bir kap mama, bir kap su bizim için bir şey ifade etmez belki ama bir canı kurtarabilir. İlçemizdeki yaşayan sokak hayvanlarının doyurulması için sivil toplum kuruluşlarının yanısıra, gönüllü hayvanseverleri de daha fazla destek olmaya davet ediyorum.

Sokak hayvanlarının mama ihtiyaçlarının karşılanması için başlattıkları uygulamaya destek vermek isteyen, fakat evlerinden çıkmamaları gereken 65 yaş üzeri hemşehrilerimiz de Belediye’nin 05524449082 numaralı Whatsapp hattından bize ulaşırlarsa, kendileriyle de işbirliği yapabiliriz. Çünkü dünya, can dostlarımızla güzel” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, 81 il Valiliğine gönderdiği genelgeyle, “başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılmasını, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesini” emreden İçişleri Bakanlığı'nın sokak hayvanları için herhangi bir ayni ya da mali destekte bulunmadığı öğrenildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN