Fethiye Belediyesi'nden arazide yoğun mesai

Fethiye Belediyesi, ilçenin dört bir yanında park, yeşil alan, alt ve üstyapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Baha Şıkman Caddesi'nde altyapı, Bahriye Üçok Parkı'nın yapımı, Fethiye Sahil Bandı'nın parke çalışması, Çalış'ta ise Sahil Bandı Projesi, GES Pazaryeri projesi hızla ilerliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Hisarönü-Ovacık altyapı çalışmalarının bitireceği bölgelerde ise, Fethiye Belediyesi kendisine ait yollarda hemen yapım çalışmalarına başlayacak. İşte çalışmalarla ilgili gelişmeler…

PAYLAŞ

Çalış’ın 30 yıllık özlemi bitiyor
Yaz sezonuna yetiştirilecek Çalış Sahil Bandı projesi, Çalış’ın çehresini değiştirecek. Oturma gruplarından peyzajına, özel parke taşından ışıklandırmasına kadar baştan sona değişecek Çalış Plajı’nda altyapı çalışmaları son noktaya geldi. Sahil Bandında kısa bir süre sonra üstyapı çalışmalarına başlanacağı, özel taşlardan yapılacak üstyapının ise kısa bir sürede bitirileceği söylendi. Yaklaşık 7 milyon TL’ye mâl olacak projeyle ilgili Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Hedefimiz, Çalış’ın güzelleşmesi ve daha çok değer kazanmasıdır” dedi.
Fethiye Belediyesi sıcak asfalt yapacak
Baha Şıkman Caddesi’nde MUSKİ, Telekom, Vodafone ve ADM Elektrik Dağıtım AŞ. işbirliğinde altyapı çalışmaları devam ediyor. Bu bölgede altyapı şirketlerinin aynı anda yoğun mesai içinde yolu sezona kadar yetiştirmek için mesai harcadığı görülürken, uzun yıllarca sorun çıkarmayacak bir altyapı için çalışmalar ince elenip sık dokunarak devam ediyor. Fethiye Belediyesi, altyapının bitmesiyle yolda sıcak asfalt (BSK) çalışmasını başlatacak. Ölüdeniz Caddesiyle birlikte toplam 2,5 km uzunluğunda bulunan güzergah tamamlandığında halihazırda sıcak asfalt kaplamalı olan Patlangıç-Ölüdeniz Caddesi, Otobüs terminaline ve şehir merkezine bağlanmış olacak.
Bahriye Üçok Parkı’nda çalışmalar sürüyor
Yaklaşık 2 milyon 665 bin TL’ye mal olacak Bahriye Üçok Parkı, 5 bin 840 m² içerisinde yer alıyor. İçerisinde çocuk oyun alanı, basketbol sahası, açık hava kütüphanesi, gölgelikli oturma alanları, çay bahçesi, çiçek gösteri alanları, çim alanları, yürüyüş yollarının yer aldığı parkta çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Peyzajı ve çocuk oyun gruplarıyla birlikte adeta bambaşka bir boyut kazanacak park ile ilgili üstyapı çalışmalarına geçildi. Çalışmaların hızla sürdüğü görüldü.

Ges Projesi’nde üstyapılara geçildi
Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak projeler üretmek için kolları sıvayan Fethiye Belediyesi, Pazaryeri Mahallesi'nde bulunan, halk tarafından 'Cumartesi Pazar Yeri' olarak bilinen pazarın üstünü kapatarak, güneş enerjisi santrali (GES) kurma çalışmalarına devam ediyor. Altyapı çalışmalarının sonlanmasıyla üstyapı çalışmalarına geçilen GES projesinde, çalışmalar yoğun şekilde sürüyor. Doğa dostu projelere her zaman destek vermeye devam edeceklerini belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Kendi elektriğini üreten bir pazaryeri verdiğimiz sözlerden birisiydi. Projemiz üstyapı çalışmasıyla devam ediyor” dedi.


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN