Fethiye Antika Pazarı antika severleri buluşturuyor

Fethiye Antika Severler ve İkinci Elciler Derneği (FASİED) tarafından hayata geçirilen Antika Pazarı'na ilgi büyük oldu. Fethiye Antika Severler ve İkinci Elciler Derneği (FASİED) Başkanı Korhan Ceyhan, 'Fethiye'mize yeni bir Pazar kazandırdık. Tamamen antikaya yönelik...'

PAYLAŞ
Fethiye Antika Pazarı antika severleri buluşturuyor
Fethiye Antika Severler ve İkinci Elciler Derneği (FASİED) tarafından hayata geçirilen Antika Pazarı'na ilgi büyük oldu. Fethiye Antika Severler ve İkinci Elciler Derneği (FASİED) Başkanı Korhan Ceyhan, “Fethiye’mize yeni bir Pazar kazandırdık. Tamamen antikaya yönelik...”
Gerçek Fethiye Gazetesi - Semranur İnce

Fethiye salı pazarında kurulan Antika Pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Fethiye’nin yanı sıra civar il ve ilçelerden katılımın olduğu pazarda, fotoğraf makineleri, telefonlar, pikaplar, eski paralar, madalyalar, Osmanlı dönemine ait kılıçlar ve çeşitli savaş malzemeleri ile köylerde kullanılan tarım ve mutfak araç gereçleri antika severlerin beğenisine sunuldu. Pazarda en çok dikkat çeken bölüm ise orijinal gramofon ve eski taş plakların satıldığı bölüm oldu. Antika ev eşyalarından sanat eserlerine kadar çok çeşitli türlerde ürünlerin yer aldığı pazarda günün sonuna doğru düzenlenen antika mezattı da vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Antika severlerin hem satış hem de alışveriş imkanı sunan Antika Pazarının her ay 2 kere Pazar günü Salı Pazarı kanal başında kurulacağı öğrenildi. Fethiye Antika Severler ve İkinci Elciler Derneği (FASİED) Başkanı Korhan Ceyhan, “Fethiye’mize yeni bir Pazar kazandırdık. Tamamen antikaya yönelik... Antikayı sevenler, buna gönül vermiş arkadaşların, antikacı esnaf abilerimizin geldiği özellikle Fethiye dışında bir sürü antikacı dostlarımızın bizi kırmadılar geldiler. Bundan sonra da gelecekler inşallah. Biraz sonra burada canlı mezat başlayacak. Fethiye’de ilk defa... Ürünler canlı mezat şeklinde açık arttırma şeklinde satışa sunulacak. Haricinde dediğimiz gibi Fethiye’nin tanıtımıyla ilgili olarak çalışıyoruz. Benim görevimde, Antika Severler ve 2. Elciler Derneği başkanıyım. Uzun zamandır projelerimiz vardı, üstünde çalışıyorduk. Bu projeyle ilgili sağ olsun belediyemiz de bize destek oldu. Çeşitli uğraşlarımız oldu projeyle ilgili, nihayetin de böyle bir oluşum yaptık. Bugün gayet güzel geçiyor gelenler bize memnun olduklarını bildirdiler” dedi. 
“AYDA 2 KERE PAZAR GÜNÜ KURULACAK”
Pazarın Ayda 2 sefer Pazar günleri kurulacağını belirten Fethiye Antika Severler ve İkinci Elciler Derneği (FASİED) Başkanı Korhan Ceyhan, “Fethiye’de kurulan başka bir vakfın yaptığı böyle bir pazar daha var. Onunla çakışmayan haftalarla 15 günde bir Pazar günleri kurulacak” diye konuştu. 
“ESKİYE DAİR OLAN HER ŞEYE BİZ TUTKUNUZ”
Başkan Korhan Ceyhan, “Şuan burada plak bulabilirler, pikap bulabilirler, antika üzerine her şeyi bulabilirler. Eskiye dair ne arıyorlarsa radyolar, kilimler… Eskiye dair her şeyi bulabilirler. Antika bizler için bir tutku, eskiye dair olan her şeye biz tutkunuz. Fethiye’de de bu işin çok tutkunları olduğunu biliyoruz. Onları da aramızda görmek isteriz buraları ziyaret etsinler. Eğer satış yapmak istiyorlarsa da benimle veya bizim sayfamız aracılığıyla iletişime geçsinler. Onlarında bir katkısı olabilir. Sonuçta her şey Fethiye için. Fethiye’mizi tanıtalım, dediğim gibi burada belki 6-7 ilden ve ilçelerden antikacılar var. Onlar burada ki güzellikleri dünden beri geziyorlar.  Birçoğuna yatacak yerleri vs. dernek olarak biz sağladık. Elimizden geldiğince Fethiye’miz için uğraşıyoruz” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN