FETHİYE AK PARTİ'DE İKİ LİSTE YARIŞTI

AK Parti Fethiye 7. Olağan Kongresi'nde iki liste yarıştı. Mevcut Başkan ve genel merkez adayı Turgay Öztürk ile Harun Balcı ilçe başkan adaylıklarını divana sundu. Harun Balcı'nın listesindeki isimlerden çoğunluğu itiraz edip, listeden isimlerini sildirdiler. 400'e yakın delegenin olduğu Fethiye AK Parti İlçe kongresinde zaman zaman tansiyon yükseldi. Saat 17.00'de başlayan kongrede, oy kullanma işlemi ve oy sayımı geç saatlere kadar sürerken Fethiye AK Parti İlçe kongresi seçim sonucunu www.gercekfethiye.com haber sitemizden takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ

AK Parti Fethiye 7. Olağan Kongresi’ne yoğun ilgi oldu. Merkez Atatürk İlkokulu bahçesinde yapılan olağan genel kurulda pandemi tedbirleri uygulandı. Kongreye AK Parti İzmir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İl Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Muğla eski Milletvekillerinden Hasan Özyer, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, CHP’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri, muhtarlar ile delegeler ve partililer katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından divan başkanlığını AK Parti İzmir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İl Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya’nın yaptığı kongrede; divan başkan yardımcılığında Şadi Pirci, Sinan Cengil, Ayşe Çiftçi ve Bekir Eser görev yaptılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması dinlendi ve büyük alkış aldı. 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı ve adayı Turgay Öztürk, kongrede yaptığı konuşmada ‘’Kongrelerde bir bayrak değişimi yaşanır. Bu bayrak nisan ayı başında tarafıma teslim edildi. Bayrağı yere düşürmedik. Teşkilatım, kadın kollarım ve gençlik kollarım ile uyumlu bir çalışma sergiledik. Bundan sonra da yine arkadaşlarımızla bayrağı yere düşürmeden dava şuuru içinde yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Fethiye’de oy oranımızı yükseltip yüce mecliste Sayın vekillerimizin sayısını arttıracağız. Fethiye’mizi de Ak belediyecilik ile tanıştıracağız’’ dedi.

Muğla eski Milletvekillerinden Hasan Özyer de ‘’Siyaset hizmet için yapılır. Ak Parti Hizmet partisidir. Muğla ve ilçelerine yapılan tüm hizmetler için Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Biz büyük bir milletiz. Huzur ve barışı yaşamak istiyorsak her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız’’ diye konuştu.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete de 2015 yılındaki grup seçimlerini hatırlatıp; ‘’2. Milletvekilliğini çıkarttık, daha sonra 319 oy ile 3. Milletvekilliğini kaçırdık. Kaybetme üzüntüsüyle yerel seçimlere geldik. Bu bize Muğla başarı öyküsünü sinyal veriyordu. Muğla’da Büyükşehri alabiliriz diyorduk. 7 ilçede kazandık. En kısa sürede birlik beraberlik içinde olursak Büyükşehri de diğer ilçeleri de kazanabiliriz. Fethiye’de son seçimlerde yüzde 44.8 oy alıp kaybettik. Bizim Muğla Büyükşehir’de mecliste aldığımız oyu Başkanlıkta alsaydık Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını da kazanacaktık. Kaybedildiği için olan Fethiye ve Muğla’ya oluyor. Teşkilat çalışmaları çok önemli. Teşkilatçılıkta makam kabul etmeyen görev alan olmak gerekir. Makamlar ve mevkiler geçicidir. Fethiye’de de birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Teşkilatımız Turgay Öztürk’ü başkan adayı olarak belirledi. Bugün ona destek verilmelidir’’ dedi.

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da ‘’Yerel seçimlerde Fethiye Belediye Başkanlığını alacağımıza çok inanmıştım. Önümüzdeki yerel seçimde Fethiye Belediye Başkanlığını ve Muğla Büyükşehir Belediyesini almak tek hedefimiz. Geçen seçimde 7 belediyeyi aldık. Şimdi Seydikemer, Dalaman’ın arasında kalan Fethiye’yi de kazanacağız. Bu kongrenin ardından hepimize çok çalışmak düşüyor’’ diyerek Fethiye’ye müjdeler verdi.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir de kongrenin hayırlı olması dileklerinde bulunup; ‘’Birlik ve beraberlik içerisinde 2024 yılında yapılacak seçimlere kadar AK Parti misyonunu herkese anlatmalıyız’’ ifadelerini kullandı.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi İl Koordinatörü Mahmut Atilla Kaya, “Bu kardeşlik ruhu devam ettiği müddet kimse bu bayrağı AK Parti’den alamaz. Muğla’da hedefimiz büyükşehir belediyesini kazanmak’’ diyerek ‘’Kongremiz hayırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Daha sonra faaliyet raporu okunup, gelir gider raporları da okunduktan sonra seçimlere geçildi. AK Parti Fethiye 7. Olağan Kongresi’nde iki liste yarıştı. Mevcut Başkan ve genel merkez adayı Turgay Öztürk ile Harun Balcı ilçe başkan adaylıklarını divana sundu. Harun Balcı’nın listesindeki isimlerden çoğunluğu  itiraz edip, listeden isimlerini sildirdiler. 400’e yakın delegenin olduğu Fethiye AK Parti İlçe kongresi geç saatlere kadar sürdü.

HARUN BALCI KRİZİ

Ak Parti Fethiye İlçe Kongresinde pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske, hijyen kurallarına uyum gerçekleştirildi. Kongrenin yapılacağı okulun bahçesine girişte aday olmak istediğini belirten Harun Balcı, arkadaşlarıyla içeri girmek istedi. Ancak polis delege kartı olmadığı gerekçesiyle önce içeri alınmadılar. Bu sırada tartışmalar yaşandı. Balcı ille de girmek istedi. Milletvekilleri ve Turgay Öztürk’e içeri alınmadıklarını söyledi. Yaklaşık 25 dakika süren tartışmanın ardından Balcı ve arkadaşları içeri alındı. Bu sırada Balcı, davul zurna ekibi getirtti. Okul bahçesi dışında da davul çaldırdı. Harun Balcı içeriye alındıktan sonra Başkan Turgay Öztürk ile birlikte gazetecilere poz verdi. İl Başkanı Kadem Mete de Harun Balcı’yı sakinleştirmeye çalıştı. Kadem Mete konuşurken, İl Başkanının oturduğu sandalyeye geçerek Turgay Öztürk ile birlikte yan yana kongreyi bir süre takip etti.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN