Fethiye ADD'den Öğretmenler günü kutlaması

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi tarafından Öğretmenler Günü nedeni ile kutlama programı düzenlendi.Düzenlenen programa Göcek ADD Şube Başkanı Varol, Seydikemer Şube Başkanı Duran Manav'da katıldı.

PAYLAŞ
Fethiye ADD'den Öğretmenler günü kutlaması
Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi tarafından Öğretmenler Günü nedeni ile kutlama programı düzenlendi.Düzenlenen programa Göcek ADD Şube Başkanı Varol, Seydikemer Şube Başkanı Duran Manav’da katıldı.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Abdurrahman Yılmaz

ADD Fethiye Şubesi tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü kutlama programı öncesinde kokteyl yapıldı.Ege Kabalak tarafından yan flüt dinletisi sunuldu.Ardından salon programına geçildi.Programda Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şube Başkanı Candan Özdemir ADD Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken’e hediye takdim etti.Ayrıca programda söyleşiler yapıldı.Düzenlenen programda konuşan Nursel Türetken “Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım. Kemalist mücadelede bizimle olduğunuz, güç verdiğiniz, etkinliğimize katıldığınız için teşekkür ederiz. Hoş geldiniz.Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi 1995 yılında rahmetle andığımız Selahattin Güzel tarafından kurularak Ziya Güngör Berk, Ayşe Mine Deniz, Haydar Murat Topçu başkanlığında Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyet kazanımlarının savunucusu olarak görevini yapmıştır. Yapmakta da devam etmektedir. Kendilerine ve yönetimde görev alan arkadaşlara teşekkür bir borç bilirim”dedi. 
Türetken konuşmasında üniversitelerin tekrar açılmasıyla gençlik kollarını  yeniden oluşturduklarını ifade ederek “Manolya Dilek Gençlik Kolu Başkanı. Merve Doğu Ezgi Aktaş,Hasan Arslan,Halil İbrahim Kova yönetimde görev aldılar. Sizlerin katkıları ile eğitim desteğimiz devam ediyor.Kendinize bir alkış istiyorum.Siz üyelerimize kamu oyuna bir açıklama yapmam gerektiğini biliyorum. Dernek çalışmalarının pandemi kapanma süreleri haricinde hiç aksatmadan Likya inşaat grubu sahibi üyemiz,arkadaşımız Doğuş Çelik bize kucak açtı.Kendisine teşekkür ederiz.”dedi.
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın Bahriye Üçok parkında ADD’ye  yer konusunda söz verdiğini ifade eden Türetken “ Sabırsızlıkla bekliyoruz.Umarım çok kısa zamanda Bahriye Üçok parkında açılışımızı yaparız.Şimdiden kendisine ve belediyemize desteğinden dolayı teşekkür ederiz.Gönüllü olarak emek verdiğimiz bu örgütlerde “İnsan” faktörü çok önemlidir. Vefa önemlidir. Sizler önemlisiniz.Bu nedenle 95/96 yıllarında derneğimize üye olan ve bizlerden hiç ayrılmayan sizlere teşekkür etmek istedik.Lütfen kabul buyurun. Ali Tunç Bey ve arkadaşlarına bizimle birlikte oldukları için teşekkürler.Bugünkü söyleşi etkinliğimizi bu formatta hazırlamamızın amacı “Ülkenin durumu ne olacak?” diye konuştuğumuzda neden olarak eğitim ve öğretimin durumu ve eğitimsizlik diye bağlarız.Bu konuda her dalda konuşan uzmanlar konuşur.Siyasetçiler konuşur.Hayatın içinde olan öğretmenler ve öğrencilere sıra gelmez.Zorlukları yaşayan güzellikler karşısında mutlu olanlar fırsat bulmazBugün burada sizle konuşarak sorgulayan, soru soran, çözüm arayan gençler yetiştirmek istiyoruz.Biliyorum yeni bir kuşak var. Bu nedenle biz büyüklere büyük görevler düşmektedir.Gençlerin eleştirmenlere değil örneklere ihtiyacı vardır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN