FETAV'DAN ERİŞİLEBİLİR TURİZM PROJESİ

Fetav'ın Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ KA347 'Yapılandırılmış Diyalog' teklif çağrısı kapsamında uyguladığı 'Senin de Hakkın: Erişilebilir Turizm' Projesi'nin Fethiye yerel çalışması tamamlandı.

PAYLAŞ

Proje kapsamında 3 gün boyunca 10 engelli ve 20 engeli bulunmayan gençle birlikte bölgenin erişilebilir turizmine yönelik çalışmaların yapıldığı Fethiye’de gençler yoğun bir program yaşadı.  İlk 2 gün Jiva Beach Resort’ta  erişilebilirlik hakkında kapasitelerini geliştiren gençler, son gün Fethiye Belediyesi’nin misafiri olarak, Fethiye Kent Konseyi Genel Sekreteri Gözde Melek Hoşafçı ile bir araya gelip Fethiye özelinde hazırladıkları “Politika Belgesini” sundu.  
Projenin ikinci bölge toplantısı, proje ortağı olan Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Projenin son çalışması ise Ekim ayı içerisinde Antalya’da organize edilecek ve gençler, karar alıcılarla bir araya getirilerek erişilebilir turizm zirvesiyle projeyi tamamlayacak.


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN