Evi Yaktıktan Sonra Kaçtığı İddia Ediliyor

Fethiye Kesikkapı Mahallesi'nde akşam saatlerinde bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu. Sevgi M.'ye ait olduğu öğrenilen evden birden dumanlar yükselince, vatandaşlar Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekiplerinden yardım istedi. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ve bekçi ekipleri de bölgede güvenlik önlemleri aldı. 

PAYLAŞ

Edinilen bilgilere göre psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen Volkan K. isimli gencin, evde yangına sebebiyet verdiği belirtildi. Yangın öncesinde gencin evde yalnız olduğu bildirildi. Bölgede evlerin birbirine yakın olması nedeniyle çevrede yaşayanların yangına kendi imkanları ile müdahale ettikleri ifade edildi. Yangını söndürmeye çalışan vatandaşlardan Soner Ç., Yasin K., ve eşi Kezban K.,  yaralandı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekiplerinin kısa sürede müdahalesi ile yangın kısa sürede söndürüldü. Yangına anında müdahale ve kontrol altına alınması, evlerin birbirine yakın olduğu muhitte olası bir facianın önüne geçti. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi. 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN