Esenköy'e spor tesisi yapımı için 2 milyon TL'lik ödenek

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye programı kapsamında AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

PAYLAŞ

İlçe Başkanı Bekir Eser, yönetim kurulu, belediye meclis, gençlik ve kadın kolları üyelerinin yer aldığı toplantıda Gökcan, Fethiye’de hayata geçirilen projeleri ve devam eden çalışmaları anlattı ve teşkilat mensuplarının istek ve önerilerini dinledi. Vekil Gökcan, “Esenköy’de uzun yıllardır beklenen Esenköyspor Tesisleri için Gençlik ve Spor Bakanımız ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüştük. 2 milyon 350 bin TL artı KDV tutarında bir ödeneği ilçemize kazandırdık. Fethiye Devlet Hastanesi ek polikliniği ile ilgili ödeneği çıkarttık. İnşaatımız başladı” dedi. 
ÜLKEMİZİN GELDİĞİ NOKTA İLE GURUR DUYUYORUM
Toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, “Bildiğiniz gibi dünya, ülkemiz ve bölgemiz olağanüstü dönemlerden geçiyor. Bu konuları medyadan izliyoruz. Söndürülemeyen yangınlar, önüne geçilemeyen doğal afetler, virüsler… 2020 yılına çok hoş girmedik gibi görünüyor umarım önümüzdeki dönemler daha güzel olur. Sayın Vekilimize programını bize ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Meclisimiz ve idarecilerimiz çok yoğun çalışıyor. 1999 yılında deprem olduğunda hükümet 3 gün sonra oraya ulaşmıştı. Şimdi sayılı dakikalarda yaralar sarılıyor, Bakanlar ve bütün idareciler orda. Ülkemizin geldiği nokta ile gurur duyuyorum. Son dönemde ülkemizde ihanetlerin olduğunu görüyoruz. Bizim gelenek ve göreneklerimizde acılar paylaşılır, sevinçler bölüşülür. Ama acıdan nemalanmaya çalışanların olduğunu görüyoruz” dedi. 
GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Bugünü özellikle Fethiye’ye ayırdım. Perşembe gecesi itibariyle Meclisimiz kapandı, Cuma günü memleketimize geldik. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerçekten güçlü bir ülkeyiz. Depremin ilk anından itibaren ülkemiz tüm imkanlarını seferber etti. Bunları basından takip ettiniz. Yaralarımızı hızlıca sardık. Bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımız bölgeye gittiler. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileyen bir korona virüsü salgını var. Çin’de bulunan vatandaşlarımızın virüsten etkilenmemesi için devletimiz bir uçak gönderdi ve Türkiye’ye gelmelerini sağladı. Tedavilerine ülkemizde devam edilecek. Bu ülkemizin nereden nereye geldiğinin en büyük göstergesidir” diye konuştu. 
ÖDENEK FETHİYE’YE KAZANDIRILDI
Gökcan, “Daha güzel bir Fethiye ve Muğla için çalışmaya devam ediyoruz. Bir dizi program için Fethiye’deyim. Esenköy’de uzun yıllardır beklenen Esenköyspor Tesisleri için Gençlik ve Spor Bakanımız ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile görüştük. 2 milyon 350 bin TL artı KDV tutarında bir ödeneği ilçemize kazandırdık. Fethiye Devlet Hastanesi ek polikliniği ile ilgili ödeneği çıkarttık. İnşaatımız başladı. Bunu da yerinde inceleyeceğiz. Seydikemer Seki’de bulunan 112 Acil İstasyonumuzu da 10 gün içinde açıyoruz. Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin taşınması yılan hikayesine döndü. Milli Eğitim Bakanımıza görüştüm. Bakanlık nezdinde bir toplantı yapılacak.Böylelikle ikili öğrenim yapan okulumuz tekli öğrenime geçecek ve bu öğrencilerimize daha iyi şartlarda eğitim öğretim verilecek” şeklinde ifadeler kullandı. 
VEKİLLER VE BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTI YAPTI
“Geçtiğimiz günlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 7 milletvekili ve 13 belediye başkanı ile bir toplantı yaptık” Vekil Gökcan, “Bu toplantıda imar barışını ele aldık. Kaçak yapılar bitmedi, bunlar yapılmaya devam ediliyor. Muğla’da en büyük sorunumuz imar planlarının bitmiş olmaması. 1/5 binlik imar planı yapma yetkisi büyükşehir belediyesinde, 1/1000’likler ise ilçe belediyelerinde. 1/5 binlik imar planı tamamlanmayan ilçelerin 1/1000’lik imar planlarının yapılması mümkün değil. Biz bu yasayı çıkardık ama bundan sonra yapılan evler, imar planı olmadığı için kaçak oluyor” dedi. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN