Erol Kapiz istifa etti

Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz istifa ettiğini açıkladı. Yönetim kurulu tarafından ise seçimli genel kurul kararı alındığı öğrenildi.

PAYLAŞ

Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz istifa ettiğini açıkladı. Yönetim kurulu tarafından ise seçimli genel kurul kararı alındığı öğrenildi. Kapiz, takımı daha fazla zarara uğratmak istemediklerini belirterek, "Bizim yüzümüzden kimse Muğlaspor'un elinden tutmuyor. Biz bu kurumu daha fazla zarara uğratmayalım. Maddi ve manevi desteğimizi her zaman vereceğiz" dedi.

Muğlaspor’da üst üste alınan başarısız sonuçların ardından Kulüp Başkanı Erol Kapiz, görevinden istifa etti. Kapiz’in istifasının ardından yönetim kurulu, olağanüstü kongre kararı aldı.

Erol Kapiz istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

”Üç sene önce büyük umutlar besleyerek göreve geldiğim Muğlaspor’da, daima nasıl benden sonra gelen başkana iyi bir kulüp teslim ederim düşüncesinde başkanlık yapmaya gayret ettim. Geçtiğimiz sezon pandemi döneminde yaşadığımız büyük zorluklara rağmen Play-off oynama başarısı gösterdik. Bu sezon yine kulübümüze sahip çıkma düşüncesiyle sorumluluğu üstlenerek yeniden Muğlaspor’umuz için zorlu göreve devam kararı aldım. Bu sezon istediğimiz düzeye çıkamayıp, takımımızın üst üste aldığı olumsuz sonuçlarla birlikte istediğim düzeyde ekonomik desteği de alamayınca açıkçası yönetim anlamında bir değişikliğe gitmenin sağlıklı olacağını düşündüm. Şerefimle, arkadaşlarımla birlikte bu şehrin takımına hizmet ettim. Bugün, şartların bunu getirdiğini düşünüyorum. Üç yıl büyük gururla, onurla sürdürmüş olduğum görevimden istifa ettim. İnşallah Muğlaspor’umuz için hayırlı olur. ”

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN