Enginyurt, Başkan Karaca'yı ziyaret etti

Demokrat Parti Seydikemer İlçe Kongresi'ne katılmak üzere Fethiye'ye gelen DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Chp'li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Yıllar önce eşiyle evlendikten sonra Fethiye'ye balayı için geldiği öğrenilen Enginyurt ve beraberindekiler, samimi bir ortamda sohbet ettiler. Gündemi değerlendiren Enginyurt, Hdp'nin kapatılması ile ilgili bir soru üzerine 'Ortada bir suç var ise suç cezasını çekmeli' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Demokrat Parti Seydikemer İlçe Kongresi’ne katılmak üzere Fethiye’ye gelen DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, beraberinde İl Başkanı İsmet Köse, Fethiye İlçe Başkanı Osman Buğdaycı, deneyimli siyasetçi Erdal Eroğlu, ve diğer partililerle Chp’li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Belediye Başkanı Alim Karaca, Enginyurt’u çiçekle karşılarken Enginyurt, çiçeği yarın ameliyat olacak olan kızına ulaştıracağını söyledi. Belediye Başkanı Alim Karaca’nın makamında misafir ettiği Enginyurt, Türkiye gündemi ile ilgili düşüncelerini anlattı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Enginyurt’un ziyaretine teşekkür etti” dedi.
RENKLİ BİR SİMA
Başkan Karaca “Öncelikle daha önce bizleri ziyaret eden demokrat partili milletvekilimize ve değerli heyetimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin renkli bir siması, sayın vekilim sizlerde biliyorsunuz. Gerçekten hiç gizlemeden konuşabilen bir insan. Bugün heyetiyle beraber bizleri ziyaret ediyor. Tekrardan değerli vekilimize, sayın ilçe başkanımıza ve değerli yönetim kuruluna bu güzel ziyareti için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
SUÇ VAR İSE SUÇLU VARDIR
DP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Fethiye ile ilgili hatırasını anlatarak söze başlarken “Fethiye ile hatıram 1992 yılında evlendiğimde eşimle birlikte yapmış olduğumuz gezide ölüdenizi ziyaret etmiş ve orada tatil yapmıştım. 30. Yılında o hatırayı tazelemek için sayın ilçe başkanımızın misafiri olacağız. Ben Fethiye de olmaktan sayın belediye başkanımızın misafirliğini görmekten büyük bir mutluluk duydum. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türk milletinin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Ülkemizi ayrıştırmayan, ötekeleştirmeyen aksine birleştiren birliğe ihtiyacı var. Bugün biz burada demokrat parti ailesi olarak sayın belediye başkanımızı ziyaret ederek bu düşüncemizi perçinlemek adına buradayız. Biz Fethiye ve bütün Türkiye’ye buradan sesleniyoruz, Türkiye büyük bir ülke, Türk milleti büyük bir millet. Milletin değerleriyle oynanmak istiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet yerle bir edilmek isteniyor. Başta andımız olmak üzere Türk milletinin değerleri imha edilmeye çalışılıyor. Bunun karşısında Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmalı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletine sahip çıkmalıyız özellikle 18 Mart’ın hemen sonrasında 57. Alayın hayatını kayıp ettiği, bizim için kendilerini feda ettiği Türkiye Cumhuriyeti devleti fertleri olarak laik, demokratik, özgür bir Türkiye’yi hep birlikte gerçekleştirmeliyiz. Bunun Fethiye’de ki temsilcisi olan Alim başkanıma ve onun şanslı bütün arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.
EL Mİ YAMAN, BEY Mİ YAMAN
Enginyurt “Suç var ise suçlu vardır, suçlu cezasını çekmeli. HDP, PKK ve Kandil’le ile olan ilişkisini koparmamış ise ki kopartmamıştır. HDP Aponun heykelini dikeceğiz demiştir. HDP Kandil arka bahçemiz demiştir. Ortada bir suç var ise suçlu cezasını çekmeli. Şu asla tartışılmamalı Alim başkan Cemal başkan çok seviliyor bunlar yolsuzluk yapar ise ceza çekmesinler böyle bir şey yok suçu işleyen cezasını çeksin ama herkes cezasını çeksin. Türkiye Büyük Millet Meclisin de kürsü dokunulmazlığı hariç herkesin dokunulmazlığını kaldıralım el mi yaman bey mi yaman hep beraber görelim” şeklinde konuştu.

Ziyarette CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir'de hazır bulundu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN