Engelli Meclisi, Yönergesini Oyladı

Fethiye Kent Konseyi bünyesinde bulunan Engelli Meclisi Yönergesi, genel kurul üyelerinin katılımı ile Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu'nda oylandı. Kent Konseyi Genel Sekreteri Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı, Yürütme Kurulu Üyesi Engelli Meclisi Kolaylaştırıcısı Çiğdem Özel ve Yürütme Kurulu Üyesi Birol Keski'nin katılımı ile gerçekleşen oylama sonucunda, yönergenin oy birliği ile kabul edildiği bildirildi.

PAYLAŞ

Engelli Meclisi Yönergesi oylamasında ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra oylama için divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Engelli Meclisi Başkanı Aydoğan Arslanca getirilirken, Kader Koca ve Nural Levent seçildiler. Daha sonra yönerge maddeleri okunup, oylandı. Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisi Yönergesi, oy birliği ile kabul edildi. 

Engelli Meclisi Yönergesi maddeleri arasında; “Engelli Meclisi başkanı engelli olmak zorundadır, Engelli Meclisi kentte yer alan engelliler ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kentte yaşayan engelli bireyler ve engelli bireylerin 1. derece yakınlarından oluşur, Yürütme Kurulu; engelli bireyler ya da engelli bireylerin 1. derece yakınlarından oluşur” ifadeleri yer alıyor.  


 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN