Engelli Çocukları Sevindirdiler

BY Çınar A.Ş sahibi Meryem ve Hasan Çiçek çifti ve Murat Öner engelliler için sandalye bağışında bulundu. Hayırseverler tarafından bağışlanan sandalyeler Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği'nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde BY Çınar A.Ş sahibi Meryem ve Hasan Çiçek çifti ve Murat Öner engelli çocukları sevindirdi. Hayırsever vatandaşlar gösterdikleri duyarlılık ile engelli çocuklara sandalye bağışında bulundu. Bağışlanan sandalyeler Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği’nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. Düzenlenen törene Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Fatmanur Yur, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay ve engelli çocukların aileleri ve engelli çocuklar katıldı.
“BÜTÜN BİRİMLER DE HİÇBİR KURUM, İKTİDARI VE MUHALEFET BİZE KARŞI DURMUYOR”
Hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan engelli sandalyelerini sahiplerine teslim etmek için Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği’nde yapılan törenin açılış konuşmasını yapan Fethiye Zihinsel Engelliler derneği Başkanı Necdet Yaman “Fethiye Belediyesinin düzenlemiş olduğu organizasyonda çok güzeldi. Derneklerde ki üyelerin birlik ve beraberliği olduğu sürece bütün sorunların çözüleceğine inanıyorum. Bütün birimler de hiçbir kurum, iktidarı ve muhalefet bize karşı durmuyor. Bize hizmet etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Onun için biz de birlik ve beraberlik içerisinde olursak ve dernek olarak gerekenleri yaparsak eğer bu sorunların da azalacağını düşünüyoruz. Tekerlekli sandalye bağışlayan ailemiz Meryem, Hasan Çiçek çifti buradalar. Onlar da bugüne bir farkındalık yaratmak adına katkıda bulunmak istediler. Kendilerine huzurlarınız da teşekkür ediyorum. Aynı zaman da ilçe müftümüz de aramızda. Kendileri de engelli ve din nedir? Konusunda sapmalara yol açmamak için kendileri bir eğitim çalışması düzenlediler. 2 yıldır bu çalışmanın içerisindeyiz, kendileri de buradalar. Çok teşekkür ediyoruz ve bütün engelliler adına da saygılarımı iletiyorum. Aramızda rehberlik araştırma müdürümüz var Cevdet Bey ve aynı zamanda rehabilitasyon merkezleri müdürlerimiz Salih Bey ve Hakan Bey de aramızdalar. Kendilerine de destek ve katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.
Bugün Farklı bir heyecan içerisinde olduğunu ifade eden Yaman “Çok mutluyum bugün aynı zamanda inanın ben aşağı-yukarı 1995’den beri bu işlerin içerisindeyim. Engelli de bir kız çocuğum var, bugün ki heyecanım bir başka. Belediye başkan yardımcım orada diyor ki bütün her şey hizmetinizde ne gerekirse yapacağız. Bizim tabi erişebilirlikle ile ilgili taleplerimiz vardı. Başkanım o gün akşam Fen işleri idaresi bizi aradı. Başkan Yardımcım ne gerekiyorsa yaparız diye bu bizi mutlu etti. Ayrıca Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Fatmagül Yur Hanım da aramızda. Üniversite olarak yaptığı çalışmaları anlattı. Baktım ki yalnız değiliz, bugünde belediye başkanımızda burada, AK Parti ilçe başkanımız da burada. Kendilerine teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
“FETHİYE’Yİ ENGELLİ VE YAŞLI DOSTU BİR KENT, BİR İLÇE YAPMAK YOLUNDA HEPİMİZ BİRLİKTE ÇALIŞALIM”
Amaçlarının Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık yaratmak olduğunu söyleyen Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakülte Dekanı Fatmagül Yur  “Hem öğrencilerimiz bu konuda duyarlı olsunlar istiyoruz. Çünkü geleceğimizi gençlere emanet edeceğiz. Ben fakülte olarak hep söylüyorum, söyleyeceğim de. Biz fakülte ve idare olarak gençlerimizi duyarlı yetiştirmeye çalışıyoruz. Özellikle hemşirelik bölümümüz bu konuda iyi şeyler yapıyor. Ümit ediyorum bundan sonra da daha güzel şeyler yapacağız. Belediye başkanımız burada ona da söyleyeyim bizim isteğimiz ki ben başkanımızın da böyle bir şey isteyeceğini biliyorum. Fethiye’yi engelli ve yaşlı dostu bir kent, bir ilçe yapmak yolunda hepimiz birlikte çalışalım. Çünkü gerçekten kolay değil. Necdet Bey söyledi bir engelli babası, bende bir engelli annesiyim. Hepimizin engelli bir çocuğu, yakını olabilir. Hepimiz bir engelli adayıyız. Bunu ne zaman yaşayacağız. Ne zaman başımıza geleceği belli değil onları anlamamız gerekiyor, dinlememiz gerekiyor ve kesinlikle kulaklarımızı kapatmamız gerekiyor. Hepimiz bulunduğumuz konumda elimizden geldiğince bir şeyler yapmamız gerekiyor. Ben şu anda dekanım fakültemin yapabileceği neler varsa bu ilçe için onlara gönüllü olarak öğrencilerimiz de öğretim üyelerimiz de katkıda bulunmayı istiyoruz. Hevesliyiz ve gönüllüyüz. Üniversite olarak rektörümüz de bu konuda arkamızda, üniversite kampüsünde bununla ilgili çok gelişmeler var ama biz Fethiye’de biraz uzak kaldığımız için fakültemizin yeri ve donanımı yönünden tam gelişme kaydedemedik. Ama ümit ediyorum. Bizde yine engelli dost bir fakülte olarak gerekli eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum duyarlı olup geldikleri için tüm ailelere ve sanırım bu konuda bir yardım var kendi adıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki var böyle gönül dostlarımız ve bu ülke o yüzden çok güzel çünkü güzel birlikteliğimiz var ülkemizde. Biz hiçbir zaman birçok konuda yalnız kalmıyoruz paylaşımlarımız çok güzel” dedi.
“YENİLEYECEK OLDUĞUMUZ YOLLARDA VE KALDIRIMLARDA BU KARDEŞLERİMİZE UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”
Törende konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca  “2009 yılında Kumluova Belediye Başkanı olduğum da ilk ziyaretimiz buraya olmuştu. Buranın açılışını hep beraber yapmıştık. O zamandan bugüne başkanlığım dönemi ve bir dönem de ara verdik o günden bugüne hep başkanımızla beraberiz. Burada sadece biz değil sade vatandaşımızdan sorumluluk makamından bütün insanlarımızın bu tür sosyal sorumluluk projelerin içerisinde olması gerekiyor. Bizde Fethiye belediye başkanı olduğumuz günden bu yana sizlerle birlikte istişare içerisinde olarak Fethiye’yi birlikte tasarlamak ve bu kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırabilmek adına yeni projeler hayata geçirebilmek için sizlerle birlikte çalışıyoruz. Bazı yerler de bazı tepkiler alıyoruz bu kardeşlerimiz adına engelsiz bir yaşam yapabilmek için. Hayata geçirebilmek adına da birçok kaldırımı düzenlememiz gerektiğini bizlerde biliyoruz. Bu engelsiz yaşamı yaratabilmek adına bazı vatandaşlar kaldırımlarımızı işgal etmişler ve biz bu işgalleri maalesef kaldırırken bu vatandaşlardan tepki alıyoruz. Ama ne olursa olsun ne kadar tepki alırsak alalım yaptığımız işin doğru olduğunu biliyoruz. Bu yolda da yürüyoruz. Ölüdeniz ve Hisarönü bölgesinde gördünüz kaldırımda ki çalışmalarımızı, bundan sonra Fethiye’de bütün yenileyecek olduğumuz yollarda ve kaldırımlarda bu kardeşlerimize uyumlu bir şekilde çalışmalar yapacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bundan asla bir siyasi beklentimiz olmadığını sizler de biliyorsunuz. Ben aday değilken de başkan değilken de hep beraberdik ve hep beraber yürüdük. Ben bu süreç içersin de ve Hasan kardeşim gibi bu tür konulara duyarlı vatandaşlarımız da olduğu müddetçe, bir ve beraber olduğumuz müddetçe, ilçe başkanımız da burada hep beraberiz dediğim gibi bunun siyaseti olmaz. Fethiye’de güzel farkındalık yaratabilmek adına her türlü konuda beraberiz. Bana her zaman ulaşabiliyorsunuz zaten yapabileceğimiz yeni projeler ne olursa zaten sizlerle birlikte yürümek isteriz. Tekrardan engelliler günü münasebeti ile hepinizi sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Değerli kardeşlerimizin de gününü tebrik ediyorum” dedi.   
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN