Enduro ve ATV yarışının startı verildi

Fethiye'de düzenlenen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonasının 3. ayak magazin startı verildi.

PAYLAŞ
Enduro ve ATV yarışının startı verildi
Fethiye’de düzenlenen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonasının 3. ayak magazin startı verildi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından organize edilen şampiyona öncesinde Fethiye Beşkaza Meydanında teknik kontroller yapıldı. Daha sonra magazin startı için Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde toplanan yarışçılar Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın verdiği startla ilçe merkezinde tur attı. Beşkaza Meydanı’ndaki startın ardından Esenköy Mahallesi’ndeki Akdeniz Off-Road Park’ta düzenlenecek yarışlar öncesinde sporcular lastik, kaya, ağaç ve beton büzlerden oluşan yapay parkurda yarışa ön sırada başlamak için mücadele edecek. 
Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonasının 3. ayak yarışına 100 Enduro ve 20 ATV olarak toplamda 120 sporcu katıldı. ATV sporcularından 2 kadın yarışmacı ise büyük alkış aldı. Yarışlar 7 Kasım Pazar günü saat 10.00 ile 16.00’da gerçekleşecek. 
“HERKESİ DAVET EDİYORUZ”
TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tüm yarışçılarımız bu parkurda mücadele etmeyi bekliyordu. Parkur, her türlü koşulu içinde barındırıyor. Yarın yapılacak yarışlara da herkesi davet ediyoruz" dedi.
SPORCULARA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Sporcu arkadaşlarıma başarılar dilemek için buradayım. Fethiye’miz için inşallah hayırlı olur” dedi. 
“İNŞALLAH FETHİYE’DE DÜNYA ŞAMPİYONALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPAR”
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Tüm Fethiyelileri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Gerçekten adrenalini fazla bir gün... Çok güzel bir organizasyon, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fethiye’de bu sporların yapılması ve gençlerin teşvik edilmesi çok önemli… Biliyorsunuz dünya ralli şampiyonası her yıl Marmaris’te gerçekleşiyor. İnşallah Fethiye’de motor sporlarında dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapar. Motor sporları, araba yarışları benimde çok ilgimi çekiyor. Oğlumda ve bende motor kullanıyoruz. Daha küçük cc’de olan motorumla bende heyecanımı bastırıyorum” diye konuştu. 
“GÜZEL BİR ORGANİZASYON”
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün aramızda Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan da var. Fethiye Kaymakamımız Eyüp Fırat ile birlikte startı verdiler. Dernek başkanımız Sadık kardeşimizede ayrıca teşekkür ediyorum. Güzel bir havada güzel bir organizasyon” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN