EN KAPSAMLI KOVİD-19 TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatları ile tüm Türkiye'de eşzamanlı korona virüsü denetlemeleri gerçekleştirildi. Ülke genelinde olduğu gibi Fethiye'de de tüm yaşam alanlarında en kapsamlı Kovid-19 tedbirleri denetimi yapıldı. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 'Denetimlerin amacı farkındalık oluşturmak' dedi.

PAYLAŞ

“Sağlık için hepimiz için” sloganıyla bugüne kadarki en kapsamlı Kovid-19 denetimi gerçekleştirilen denetimlere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk, Fethiye İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürü Şaban Sarıkaya ile diğer yetkililer katıldı. Denetlemelerde ilk olarak her ayın ilk Perşembe günleri kurulan 2. El Pazarı gezildi. Burada vatandaşlara sosyal mesafe ve maske hususunda uyarılarda bulunuldu. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve beraberindeki heyet daha sonra şehir merkezindeki restoran ve kafelerde denetlemelerde bulundu. Gün boyu devam eden faaliyet kapsamında turizm tesisleri de denetlendi. İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan genelge kapsamında son günlerdeki vaka sayıları da göz önüne alındığında, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığının altı çizildi ve ülke genelinde en kapsamlı Kovid-19 tedbirleri denetiminin yapıldığı belirtildi. Kaymakam Fırat, genel olarak Fethiye’de yaşayan halkın bilinçli olduğunu söyledi. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “Sayın İçişleri Bakanımızın talimatları ile Türkiye genelinde bir farkındalık oluşturmak için hep beraber denetimlerde bulunduk. Fethiye bir turizm bölgesi. Şehir merkezinde ve kalabalık alanlarda gün boyu denetlemelerimiz devam edecek. Emniyet ve jandarma bölgesindeki turistik tesisleri denetleyeceğiz. Bu bir başlangıç. Halkımızın dikkatini çekmek için bu denetimleri sıklaştırıyoruz. Periyodik bir şekilde çalışmalarımız sürecektir. Halkımızdan sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat etmesini rica ediyorum. Denetimlerimiz esnasında halkımızın çoğunluğunun bilinçli olduğunu gördük. Fakat bu yeterli değil. Standartları daha üst düzeylere taşıyabilmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN