En hesaplısı tavuk

Gıda ürünlerine arka arkaya gelen zamlardan sonra bile vatandaşların protein ihtiyaçlarına cevap verebilecek en uygun gıda tavuk oldu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Volkan YENGEL

HaberVatandaş gelen son zamlardan sonra kasap dükkanlarına giremez oldu.Et fiyatlarına gelen zamlardan sonra vatandaş bir nebze daha ucuz olan tavuk tüketmeyi tercih ediyor.Fethiye’de kasaplarda ortalama olarak kuzu but 90TL’ye,Kuzu Pirzola 170TL’ye Kuzu Külbastı 130 TL’ye, dana kıyma ise 85 TL’ye satılıyor.Et fiyatlarının yanında  tavuk göğüs 50TL’ye kanat 38TL’ye  satılıyor.Haber
Enflasyonun yükselmesinin ardından alım gücü bir hayli düşen vatandaş ete göre daha ucuz olan tavuk eti tercih ediyor.
Yükselen enflasyona göre tavuk fiyatlarına gelen zamları değerlendiren Kasap Dükkanı İşletme Sahibi Metehan Bihan,’’Artışlar olmasına rağmen yine en düşük fiyatlı ürün tavuk’’ dedi.
Haber
Metehan Bihan  “Dolar kurunun yükselmesiyle birlikte mazottan gıdaya kadar birçok şeye zam geldi. Bu zamlardan naibini et, balık, tavuk gibi ürünler de aldı. Fiyatların yükselmesinden sonra tavuk fiyatları hakkında konuşan Mete Kasap İşletme Sahibi Metehan Bihan,’’ Enflasyonun artmasından sonra illaki tavuk fiyatlarında da artış oldu. Yüzde 20’lik bir artış oldu. Tavuk göğüs kilo ücreti 50, kanat 38 liradan satılıyor. Artışlar olmasına rağmen yine en düşük fiyatlı ürün tavuk. Müşteriler kırmızı et veya balığa göre tavuk almayı daha çok tercih ediyor. Ancak fiyatların yükselmesinden sonra eski satışlarımıza kıyasla bir azalma oldu’’ diye konuştu.

HaberHaberHaber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN