Emniyet Müdürlüğü'nden 36 gözaltı

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği tarafından ilçemizde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve hırsızlık olaylarına karışan şüphelilerin tespiti ile yakalanmasına ayrıca adli mercilere çıkartılması amacıyla yapılan titiz ve özverili çalışmalar neticesinde farklı suçlardan 36 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

PAYLAŞ

Edinilen bilgilere göre son bir aylık süreçte toplamda 17 hırsızlık şüphelisi şahıs yakalanırken; yakalanan şüphelilerin karışmış olduğu 19 ayrı evden hırsızlık, 2 ayrı tekne motoru hırsızlığı, 1 işyerinden hırsızlık, 9 ayrı motosiklet hırsızlığı, 1 adet mazgal hırsızlığı, 1 bakır kablo hırsızlığı aydınlatıldığı belirtildi. Ayrıca hırsızlık olaylarında çalınan birçok malzeme yine polis ekiplerinin titiz çalışması sonrası bulunarak sahiplerine teslim edildiği kaydedildi. 

36 GÖZALTI 
Yakalanan 17 hırsızlık şüphelisi şahıs haricinde yine farklı adli mercilerce hırsızlık suçlarından haklarında yakalama kararı bulunan 19 şahıs yakalanarak adli mercilere sevki sağlandığı ifade edildi. Yine hırsızlık olaylarında çalınan ve akabinde temin edilerek sahiplerine teslim edilen 9 motosiklet dışında şase ve motor numaraları silinmiş birçok motosikletin otoparklarda kriminal incelemesi sonucu sahiplerine teslim edilmek üzere bekletilmekte olduğu öğrenildi. 

GÜVENLİK KAMERALARI ARTTIRILMALIDIR
Fethiye’de yaşanan hırsızlık olayları ile yetkililerden alınan bilgilere göre birçok hırsızlık olayının kamera ve herhangi bir güvenlik önlemi bulunmayan yerlerde gerçekleştiği öğrenilmiştir. Bu sebeple hırsızlık olayının önlenmesi ve faillerin tespiti açısından ikamet ve işyeri çevrelerinde güvenlik kameralarının arttırılması gerektiği vurgulandı. Bunun yanında bisiklet, motosiklet ve diğer araçların kilitli ve güvenli alanlarda bulundurulması hatırlatıldı.  
Özellikle binaların giriş ve birinci katında ikamet edenlerin balkon kapılarını ve pencerelerini kapatmalarını ayrıca ikamet etrafında şüpheli şahıslarla karşılaşılması durumunda vatandaşların 112 Acil Çağrı numarasını arayarak bilgi vermeleri gerektiği aktarıldı. 
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN