EĞİTİME KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYORLAR

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi, ihtiyaç sahibi görme engelli öğrencilerin eğitimi için önemli bir çalışmaya imza attı. Uzaktan eğitim sürecinde Fethiye ve Milas'ta 2 öğrenciye masaüstü bilgisayar hediye edildi.

PAYLAŞ

Milas’taki öğrenciyi Şube Genel Sekreteri Burcu Akkuş ile birlikte evinde ziyaret eden Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir, uzaktan eğitimde kullanabileceği bilgisayarını takdim etti. Daha sonra Fethiye’deki öğrenciye de bilgisayarını hediye eden Şube Başkanı Özdemir, eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Uzaktan eğitimde bilgisayar ve teknolojik ürünlerin önemine değindi.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir yaptığı açıklamada, “Eğitime destek olmaya devam edeceğiz. Görme engelli öğrencilerimizin uzaktan eğitime erişebilmeleri amacıyla masaüstü bilgisayar hediye ettik. Bu yönde çalışmalarımız ilgili kurum yöneticileri nezdinde devam ediyor. Tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi görme engelli öğrencilerimize katkı sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN