EĞİTİM SEKTÖRÜ PANDEMİ EĞİTİMİNDEN GEÇTİ

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı günler kaldı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında okullarda bulunan yardımcı hizmet görevlileri, okul servis şoförleri ve kantin görevlileri hijyen eğitiminden geçti. Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok, 'Başta yardımcı hizmetler olmak üzere kantin görevlileri ve servis şoförlerine pandemi döneminde dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları ile ilgili bilgiler aktardık' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün talimatları kapsamında eğitim sektöründe görev alan personel, hijyen eğitimine tabi tutuldu. Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Salonu’nda, Sağlık Bilgisi Öğretmeni Emine Hüküm, katılımcılara dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler aktardı. Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok, bu organizasyonun amacının görevli personeli bilgilendirmek ve eğitim öğretimin devamını sağlamak olduğunu vurguladı. 

Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ender Suat Tok yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları ile 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren, okul öncesi ve 1. sınıflar ilk hafta bir gün; daha sonraki günlerde 2 gün okula gidecekler. Bu süreçte bizler Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün talimatları kapsamında, bu kurumlarda görev yapan başta yardımcı hizmetler olmak üzere; kantin görevlileri ve servis şoförlerine pandemi döneminde dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları ile ilgili bilgiler veriyoruz” dedi. 

Programın amaçları hakkında bilgiler aktaran Tok, “Çocuklarımız okula geldiğinde ilgili kişilerin böylelikle daha da dikkatli olacağını düşünüyoruz. İlk olarak yardımcı hizmetleri eğitime aldık. 143 kişi bu programa katıldı. Ardından 120 servis şoförü bu etkinliğe katıldı. Çocukların sağlıklı biçimde araçlara nasıl alınacağı konusunda bilgiler aktarılacak. 40 kişilik kantin görevlerini de eğitime alacağız. Amacımız pandemi döneminde eğitim sektöründe hizmet veren kişilere gerekli bilgileri sunmak ve çocuklarımızın eğitiminin devamını sağlamak” diye konuştu. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN