Doğu, 'Burası rastgele yol üzeri bir yer değil'

Fethiye'nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde kontrol altına alınan yangın bölgesinde soğutma çalışmaları var ve incelemeler devam ediyor. Sabah saatlerine kadar bölgede olduklarını, sağlanmış olan birlik ve beraberlik için teşekkür eden CHP'li Genç Siyasetçi Turhan Doğu, 'Bizde arkadaşlarımız ile beraber sabah saatlerine kadar buradaydık. Tüm Fethiye halkı ve kendini Fethiyeli hisseden herkes Anadolu toprağının gerçek mayasında olan birlik beraberlik duygusu ile kadını, erkeği ve yaslısı buraya geldi' dedi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi - Emrullah Gök

BİRLİK VE BERABERLİK DUYGUSU İLE MÜCADELE EDİLDİ
Fethiye’nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde çıkan yangında kadın, erkek ve yaşlı demeden herkesin müdahale ettiğine değinen CHP’li Genç Siyasetçi Turhan Doğu, ““Uzun zamandan beri ülkemizde bilinç bir şekilde çıkartılan yangınlarla boğuşurken bu yangınlara bir yenisi de Fethiye Ovacık Mahallemizden eklendi. Tüm Fethiye halkı ve kendini Fethiyeli hisseden herkes Anadolu toprağının gerçek mayasında olan birlik beraberlik duygusu ile kadını, erkeği ve yaslısı buraya geldi. Bizde arkadaşlarımız ile beraber sabah saatlerine kadar buradaydık. Ormancı çalışma arkadaşlarımızın da söylediği gibi biz uzun zamandan beri böyle bir dayanışma görmedik dediler. Öncelikle ben buradan tüm Fethiye ailesine, şehirden önce aile olabilmiş herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletiyorum” şeklinde konuştu. 

BURASI RAST GELE YOL ÜZERİ BİR YER DEĞİL
Yangının çıktığı bölgenin rast gele yol üzeri bir yer olmadığını ve o bölgeye gelebilmek için orman yolunun kullanılması gerektiğini belirten CHP’li Genç Siyasetçi Turhan Doğu, ‘'Bu yer rast gele yol üzerinde geçerken görünebilecek bir yer değil. Buraya gelebilmek için önce buralarda bir keşif yapmak ve orman yoluna girmek gerekiyor. Tabi ki bunun faillerini bulmakta bana düşmez. Bu emniyet güçlerimizin işidir. Ama benim tek tavsiyem buradaki baz istasyonlarının ve HTS kayıtlarının incelenmesi olabilir. Başta Fethiye’min ve yangınların devam ettiği tüm yerlerdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Özellikle kendi yaralarını kendi iyileştiren, gecesini gündüzüne katan ormancı abilerime kardeşlerime de kolaylıklar diliyorum. Ülkemize geçmiş olsun ve en büyük temennimde Türkiye’ye de biran önce uçak alınmasıdır” ifadelerini kullandı.

Fethiye’nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde çıkan yangında bölgede çalışma yapan orman işçilerinin sözleri herkesi duygulandırdı. Canla başla mücadele veren orman personelleri “Bu vatan bizim” diyerek bölgede çalışmalarına devam etti. 

BU VATAN BİZİM
Fethiye’nin Ovacık-Hisarönü bölgesinde çıkan yangına müdahalede bulunan ve bölge halkına teşekkür eden Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinden Tahsin Çobanoğlu, “Gece 24:00’de almış olduğum Ovacık yangın ihbarına hızlı ve seri bir şekilde geldik. Yolda trafik ve vatandaşlar çok yardımcı oldular. Ve ilk giren biz olduk. Bugün burada görmüş olduğum vatandaş iş birliği için teşekkür ediyorum. Bu vatan bizim, ormanlarımızı yakmasınlar. Türkiye sahilden Adana’ya kadar yanıyor” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN