Kurtarma operasyonunda 2 kişi kurtarıldı

İki kişinin Kabak-Cennet koyları arasında mahsur kaldığı ihbarı üzerine Karaçulha Kayıkseki mesire alanında 'Haritacılık, Navigasyon ve GPS Eğitiminde' bulunan AKUT Fethiye, Marmaris ve Kaş-Kalkan ekiplerinden 7 gönüllü Jandarma Arama Kurtarma ekibi ile ortak operasyon gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
Kurtarma operasyonunda 2 kişi kurtarıldı
İki kişinin Kabak-Cennet koyları arasında mahsur kaldığı ihbarı üzerine Karaçulha Kayıkseki mesire alanında “Haritacılık, Navigasyon ve GPS Eğitiminde” bulunan AKUT Fethiye, Marmaris ve Kaş-Kalkan ekiplerinden 7 gönüllü; Jandarma Arama Kurtarma ekibi ile ortak operasyon gerçekleştirdi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

JAK ekibinin mahsur kalan kişilere ilk ulaşmasının ardından bölgeye ulaşan AKUT ekibi ile mahsur kalan iki kişi ekipler yardımıyla Kabak Koyu’nda güvenli bölgeye ulaştırıldığı öğrenildi. Yabancı uyruklu Nadiia P. isimli kişinin, eşiyle birlikte araçlarından inerek yaklaşık 1 saat 40 dakika yürüdükten sonra yollarını kaybettiği ifade edildi. Mahsur kalan iki kişinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. AKUT Arama Kurtarma Derneği, kurulduğu 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği 3 bin 807 operasyonda, 3 bin 49 insanın hayatını kurtardı. Yaşamın kutsal ve en değerli olduğunun bilinciyle 1.557 hayvanın da kurtarılmasını sağladı. 5 yılda 52 bin km yol kat ederek; 52 il, 174 ilçede 5,5 milyon kişiye mobil eğitim projesi ile ulaştı. Her yıl toplumu bilinçlendirmek ve afetlere karşı daha dayanıklı bir Türkiye yaratmak için 100 binlerce kişiye “Temel Afet Bilinçlendirme ve Deprem Seminerleri” vermeye devam ediyor. Birleşmiş Milletler tarafından akredite edilmiş Türkiye’deki ilk kuruluş olarak yardım çağrısı aldığı yurtdışı afetlerinde de ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Tamamen gönüllülük esasıyla yürüttüğü tüm eğitim, operasyon, malzeme vb. ihtiyaçlarını ise destekçilerinin bağışlarıyla karşılıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN