DEV ÇİÇÖZ BALIKLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Fethiye Ölüdeniz Yediburunlar mevkiinde son 3 yıldır balıkçıların oltalarına takılmayan nesli tükenmekte olan balıklar arasında yer aldığı ifade edilen lahoz familyasından dev çiçöz balıkları Fethiye Balık pazarında yüzleri güldürdü. Balıkçıların yakaladığı her biri 100 kilo civarında gelen dev balıklar, kilosu 80 ila 120 TL arasında kapışıldı.

PAYLAŞ

Fethiyeli balıkçıların birkaç yıldır rastlamadıkları dev çiçöz balıkları sayesinde yüzleri güldü. Fethiyeli balıkçılar Ölüdeniz Yediburunlar açıklarında yaklaşık 400-500 metre derinlikte attıkları oltalarla dev çiçöz balıkları yakaladı. Fethiye Balık haline getirilen balıklar, vatandaşlar ve turistler tarafından ilgi ile karşılandı. Vatandaşlar cep telefonları ile çiçöz balıklarını bol bol görüntülerken, özellikle gözleri büyük dikkat çekti. Kilosu 80 ila 120 TL arasında kapışılan dev çiçöz balıklarının özellikle balıkçı kebabının mükemmel ve bembeyaz ete sahip olduğu kaydedildi. Fethiye Yağız Balıkçılık yetkilisi Mahir Kahya, ‘’Çiçöz balıklarını Ölüdeniz-Yediburunlar açıklarında kendi teknelerimizin kaptanları tuttu. Bu balıkların şimdi zamanı. Devamını da bekliyoruz. Ortalama kilosu 80 ila 120 TL arasından satıldı’’ ifadelerini kullandı. 
Ege Reis Balıkçılıktan Muhammer Pehlivan da ‘’Pazara 2-3 yıldır bu tür balıklar gelmiyordu. Nesli tükenmekte olan balıklar arasında bulunuyor. Yediburunlar açıklarında yakalandı. İnşallah devamı gelir. Balıkçı kebabı çok güzel olur. Bembeyaz eti vardır. 400-500 metre derinlikte bulunurlar’’ diye konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN